Akcja porządkowa z młodzieżą z gimnazjum z Rychnów i Polnicy

W dniu 19 maja 2017r. odbyło się sprzątanie brzegów jez. Polnickiego. W akcji porządkowej udział wzięła młodzież z Gimnazjum Gminnego z Rychnowach, szkoła Polnicy.

W akcji wzięli udział również dyrektor szkoły pan Jarosław Domka, nauczyciel pani Iwona Wojciszyn, dzielnicowi KPP w Człuchowie asp. Piotr Waszkiewicz i asp. sztab. Piotr Zawada, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska i radny Powiatu Człuchowskiego Ryszard Wójcik oraz instruktorzy szkolenia młodzieży kol. Marek Myszka i Jan Kuczyński.

Łącznie w pracach porządkowych uczestniczyło około 27 osób. W sumie zebrano kilka worków śmieci, które zostały zabrane. Niewielka ilość zebranych śmieci świadczy o wzroście świadomości ekologicznej wędkarzy. Następnie młodzież przemieściła się nad jezioro Gostudz, gdzie odbyły się zajęcia teoretyczne szkółki wędkarskiej, które przeprowadził kol. Marek Myszka. Tematem było zapoznanie się z techniką połowu ryb drapieżnych metodą spinningową. Pogoda dopisała, było bardzo ciepło, a uczestnicy akcji porządkowej chętnie korzystali z napoi chłodzących. Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku w bardzo sympatycznej atmosferze.

Młodzież chętnie dzieliła się wrażeniami minionego dnia.