III Karpiowe Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW

W dniach 15-18 czerwca br. na Jez. Wandzińskim koło Człuchowa odbyły się trzecie z kolei Karpiowe Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW. Organizatorem zwodów było Koło PZW w Człuchowie wraz z Człuchowskim Klubem Karpiowym. Zawody były zarazem eliminacjami do tegorocznej edycji Karpiowych Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym – PCM 2017.

Na starcie stanęło 15 dwuosobowych drużyn. Na otwarciu, w którym uczestniczył Prezes ZO PZW w Słupsku kol. Teodor Rudnik wszystkie załogi wyposażono w pamiątkowe czapeczki i przydatne kubeczki biwakowe. Następnie, po pełnym emocji losowaniu stanowisk, w którym czynny udział brał 10-letni Marcel drużyny rozpoczęły przygotowania do startu i organizacji stanowisk wędkarskich. O 12.00, 15 czerwca zestawy wylądowały w wodzie.

Prognoza pogody od samego początku nie napawała optymizmem. Zmienny wiatr, deszcz, a przede wszystkim zmienne ciśnienie atmosferyczne były dla zawodników sporym utrudnieniem. Ryby żerowały chimerycznie i nieregularnie.

Po pierwszej dobie nie złowiono żadnej ryby, a punktowano oczywiście karpie i amury o wadze powyższej 2 kg. Druga doba przyniosła 8 ryb, a prowadzenie objęła ekipa na stanowisku nr 12, choć jeszcze nieznaczne. 2 ryby dały wynik na poziomie 15,20 kg, a tuż za nimi uplasowała się drużyna na stanowisku nr 8 łowiąc jednego karpia o masie 15,12 kg.

Trzeci dzień zawodów okazał się najbardziej rybny. Złowiono ogółem 23 ryby, w tym 6 na stanowisku nr 12 i to dało drużynie z Gdyni w składzie Weisbrot Artur i Chruścicki Arkadiusz sporą przewagę nad konkurencją. Nieźle połowiły też ekipy na stanowiskach 13, 11 i 16.

Ostatni dzień zawodów to zaledwie 7 złowionych ryb. Prowadząca drużyna nie dołowiła już żadnego karpia, ale wypracowana wynik wystarczył do utrzymania pierwszego miejsca. Drugie miejsce z wynikiem  zajęła ekipa z Człuchowa w składzie Winicjusz Białek i Bartosz Smoleń, a trzecie miejsce przypadło ekipie z Bydgoszczy w składzie Marzena i Maciej Buczkowscy

 

Klasyfikacja końcowa

1 miejsce - Weisbrot Artur i Chruścicki Arkadiusz - 57,68 kg (8 karpi)

2 miejsce - Winicjusz Białek i Bartosz Smoleń - 48,07 kg (6 karpi)

3 miejsce - Marzena i Maciej Buczkowscy - 33,06 kg (4 karpie)

4 miejsce – Marek Myszka i Kazimierz Januszewski z Człuchowa z wynikiem 27,86 kg (4 karpie)

5 miejsce – Monika i Marcin Krasuccy z Sopotu z wynikiem 27,25 (2 karpie)

6 miejsce – Robert Bujnowski i Roman Jamróz z Gdyni z wynikiem 26,37 (3 karpie).

Łowcą największej ryby okazał się Marcin Krasucki - karp 15,12 kg.

Prawda że ciasno …..

Podsumowując należy zwrócić uwagę na miła atmosferę zawodów i zdrową rywalizację. Złowiono ogółem 38 punktowanych ryb. Cztery ekipy pozostały bez ryby. Złowiono także dwa jesiotry i ….. ponad półkilogramowego okonia !!!! A „spinek” było bez liku :)

Podczas uroczystego zakończenia imprezy wręczono puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wręczono także kwalifikacje do PCM 2017.

Zawody sędziowali Henryk Wdowczyk i Andrzej Świtoń. Sponsorem imprezy była firma PH HOBBY z Człuchowa oraz firma Aller Aqua, która ufundowała swoje najlepsze produkty na rynku. 

Do zobaczenia za rok. Z karpiowym pozdrowieniem
Prezes Koła PZW w Człuchowie Karol Dziemiańczyk
Prezes CKK Maciej Wdowczyk