Podlodowe Mistrzostwa Koła 2017

12 lutego 2017 roku na Jez. Urzędowym (Szpitalnym) odbyły się Mistrzostwa Koła PZW w Człuchowie w wędkarstwie podlodowym, które zainaugurowały sezon sportowy człuchowskich wędkarzy. Zawody rozegrano przy zachowaniu właściwego poziomu bezpieczeństwa. Grubość pokrywy lodowej wynosiła 25 cm. Wędkarze zajęli stanowiska w zatoce jeziora Urzędowego, wokół wyspy.

Na starcie stanęło 36 zawodników. Dozwolony był połów na jedną wędkę jednocześnie metodą spławikową, lub na mormyszkę. Po rozlosowaniu stanowisk, zawodnicy wykuli po maksymalnie trzy otwory w lodzie, z których mogli korzystać podczas zawodów. O 09.10 wystartowali. Sędzia główny zawodów Mirosław Ścibisz, odtrąbił sygnał. Planowano łowić przez 3 godziny, jednak już na wstępie, z uwagi na niską temperaturę odczuwalną (minus kilkanaście stopni), czas trwania zawodów skrócono do 2 godzin i 30 minut.

O godzinie 11.40 zakończono zawody.

Mistrzem koła z wynikiem 2360 pkt został Krzysztof Duniec. Wicemistrzem, z wynikiem 2310 pkt został Edmund Stoltmann a trzecie miejsce z 2030 pkt przypadło Wiesławowi Pietruszczakowi. Dalsze lokaty zajęli: 4 miejsce Zbigniew Zmitrewicz z 1950 pkt, 5 miejsce z 1870 pkt zajął Henryk Dymarz, a 6 miejsce Paweł Jeżewski z 1770 pkt. Dwóch zawodników nie złowiło ani jednej ryby. Bywa i tak. Generalnie, pomimo silnego mrozu, zawody należy uznać za udane. Dominowała zdecydowanie płoć. Kilku zawodników złowiło leszcze i pojedyncze jazgarze.

Po zawodach uroczyste wręczenie „lodowych” medali, dyplomów i nagród oraz cieplutka zupka.

Opracował: Karol Dziemiańczyk – Prezes Koła