Rejonowa Spartakiada Młodzieży 2017

9 września br. , na stawach w Jaromierzu odbyła się IX już Rejonowa Spartakiada Młodzieży w Wędkarstwie Spławikowym. Stawy udostępnił, a także poczęstunek zapewnił Zbigniew Śmiechowski – Prezes Koła Łowieckiego „DARZ BÓR”. Na starcie stanęło 13 drużyn za szkół podstawowych i gimnazjalnych, szkółek wędkarskich i Kół PZW rejonu człuchowskiego . Zawody rozgrywano w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Zawody rozgrywano na dwóch stawach. Na każdym ze stawów łowił jeden z członków danej drużyny. Dla każdego łowiska była odrębna klasyfikacja. Na wynik drużyny składały się dwa wyniki indywidualne. Zawodnicy łowili w jednej turze trwającej 2 godziny, na wylosowanych stanowiskach. Na obu stawach poławiano głównie płotki. W sektorze A zawodnicy złowili 89 ryb, w sektorze B wyniki były gorsze. Tu złowiono 39 ryb.

Wyniki:

Drużynowo:

1 m – Gimnazjum w Barkowie drużyna nr I w składzie Szymon Grys i Filip Gliszczyński z 5 pkt. sektorowymi;

2 m – Szkoła Podstawowa w Stołcznie drużyna nr II w składzie Gliniecka Nikola i Borkowska Zosia z 7 pkt. sektorowymi;

3 m – Koło PZW w Człuchowie w składzie Jan Stoltmann i Wojciech Dziemiańczyk z 8 pkt. sektorowymi;

Kolejne miejsca zajęły: MOW Debrzno II, Gimnazjum w Polnicy, Koło PZW w Debrznie, Szkoła Podstawowa w Przechlewie, Gimnazjum Barkowo II, Szkoła Podstawowa w Stołcznie I, ZPOW Człuchów I, ZPOW Człuchow II, MOW Debrzno I i Koło PZW w Czarnem.

Indywidualnie:

Sektor A

1 m – Jan Stoltmann Koło PZW Człuchów z 1020 pkt.

2 m – Wojciech Zabrocki Gimnazjum Polnica z 830 pkt.

3 m – Mateusz Kaszewski z PZW Debrzno z 800 pkt.

Sektor B

1 m – Szymon Grys Gimnazjum Barkowo I z 1100 pkt.

2 m – Zosia Borkowska z SP Stołczno II z 820 pkt.

3 m – Maciej Święćkowski z MOW Debrzno II z 750 pkt.

Łowcą największej ryby okazał się być w sektorze A - Adam Stach z MOW Debrzno II, a w sektorze B - Szymon Grys z Gimnazjum w Barkowie I.

Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki, pamiątkowe medale a najlepsi nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Serdeczne podziękowania dla sponsorów: pana Zbigniewa Śmiechowskiego, Urzędu Gminy w Człuchowie, sędziów i opiekunów drużyn, a przede wszystkim dla samych zawodników. Zawody sędziowali: Marek Myszka, Andrzej Świtoń, Jan Kuczyński, Krzysztof Duniec. Zawodnikom towarzyszyli liczni kibice. Kolejna impreza tego typu już za rok.