Spinningowe Mistrzostwa Koła

20 maja na jez. Gostudno odbyły się kolejne zawody wędkarskie zaliczane do punktacji Grand Prix 2017 - Spinningowe Mistrzostwa Koła PZW w Człuchowie. Na starcie zarejestrowano 22 zawodników. Połów ryb trwał nieprzerwanie przez 5 godzin, a punktowano szczupaki pow. 50 cm oraz okonie pow. 18 cm.

Pogoda dopisała, ryby w zasadzie też . Zanotowano trzy punktowane szczupaki i 13 punktowanych okoni. Największy szczupak złowiony przez Pawła Jeżewskiego miał ponad 70 cm długości. Największy okoń to ponad 29 cm okaz złowiony przez Mateusza Maleckiego.

Klasyfikacja:

1 m Paweł Jeżewski – 2 szczupaki, 3350 pkt;

2 m Mateusz Malecki - 1 szczupak, 1 okoń, 1140 pkt;

3 m Krzysztof Duniec – 4 okonie, 480 pkt;

4 m Jerzy Duniec– 3 okoń 290 pkt;

5 m Wojciech Dziemiańczyk ( junior) – 1 okoń , 210 pkt;

6 m Marek Myszka – 2 okonie, 200 pkt.

Ponadto jeszcze 7 wędkarzy złowiło punktowane ryby. Zwycięzca zawodów otrzymał tytuł Mistrza Koła, a zdobywcy miejsca drugiego i trzeciego odpowiednio Wicemistrza Koła i II Wicemistrza Koła. Zawody sędziował Jan Kuczyński w asyście Łukasza Kleista. Sponsorami imprezy byli Urząd Miejski w Człuchowie i sklep wędkarski HOBBY z Człuchowa. W klasyfikacji Grand Prix na prowadzenie wysunął się Krzysztof Duniec. Kolejne zawody z cyklu Grand Prix: Towarzyskie Zawody Pickerowe 16 lipca na Jez. Rychnowskim.

Prezes Koła - Karol Dziemiańczyk