Spławikowe Mistrzostwa Koła

Rywalizacją o tytuł Mistrza Koła w Wędkarstwie Spławikowym, człuchowscy wędkarze zrzeszeni w Kole PZW w Człuchowie zainaugurowali zmagania z cyklu Grand Prix 2017. Zawody finałowe rozegrano 23 kwietnia na Jez. Buszewo. Wcześniej odbywały się kwalifikacje, tak że do finału przystąpiło 18 zawodników, tyle ile wynosi pojemność łowiska.

 Ostatnie dni, oraz bieżące prognozy pogody nie wróżyły niczego dobrego. Tak jak się spodziewano, zawody rozgrywano w bardzo ekstremalnych warunkach. W pierwszej dwugodzinnej turze, wiał zimny arktyczny wiatr. Towarzyszyła mu przy tym duża, uciążliwa, boczna fala. Łowienie w tych warunkach było naprawdę ekstremalne.

Nie mniej jednak każdemu wiało tak samo. Po pierwszej turze prowadził Jan Stoltmann przed Tomaszem Kowcunem i Tomaszem Królakiem. Wyniki były słabe. Poławiano głównie drobne płotki i krąpie oraz wzdręgi.

Druga tura mocno „namieszała” w klasyfikacji. Pogoda się zmieniła. Zamiast wiatru, było gradobicie. Ponadto nadchodząca burza zmusiła sędziego głównego zawodów Marka Myszkę, do przerwania tury przed czasem. Wyniki były jednak dużo lepsze niż w turze pierwszej. Drugą partię wygrał Jerzy Duniec, przed Łukaszem Bieskiem. W dalszym ciągu łowiono drobnicę.

Ostateczna klasyfikacja po dwóch turach przedstawiała się następująco:

1m - Tomasz Kowcun 6 pkt. sekt.

2m - Andrzej Świtoń 9 pkt. sekt.

3m - Krzysztof Duniec 10 pkt. sekt.

4m - Jan Kuczyński 12 pkt. sekt.

5m - Jan Stoltmann 13,5 pkt.sekt.

6m - Jerzy Duniec 13,5 pkt. sekt.

Pomimo niekorzystnej aury, wszyscy zawodnicy wytrwali do końca. Dobre humory dopisywały. W przerwie wszystkich poczęstowano gorącą grochóweczką, co z pewnością pozwoliło zregenerować siły. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Sponsorami zawodów był Urząd Miejski w Człuchowie i sklep wędkarski HOBBY z Człuchowa.

Kolejna impreza z cyklu GP 2017 już 20 maja. Będą to Spinningowe Mistrzostwa Koła. Zapraszamy.