Towarzyskie Zawody "Picker 2017"

16 lipca br., odbyły się kolejne zawody Koła PZW w Człuchowie zaliczane do Grand Prix 2017. Były to zawody pickerowe, na których poławiano ryby metodą gruntową, a brania wskazuje delikatna, drgająca szczytówka. Zawody przeprowadzono na Jez. Wandzińskim. Na starcie stanęło 26 zawodników, głównie z Koła PZW w Człuchowie, ale nie tylko. Zawody rozgrywano w dwóch 2 godzinnych turach. Pogoda dopisała.

Pierwszą turę wygrał Ryszard Lubiński z wynikiem 1860 pkt, drugi był Roman Lidta z 1750 pkt a trzeci Malecki Mateusz z 1710 pkt. Druga tura mocno pomieszała klasyfikację, choć ogólnie wyniki było nieco lepsze niż w pierwszej turze. Wygrał ją Krzysztof Duniec z 2050 pkt, drugi był Jan Węglowski z 1900 pkt. Ostatecznie pierwsza szóstka uplasowała się następująco:

1m - Krzysztof Duniec z 5 pkt sektorowymi

2m - Roman Lidka z 5,5 pkt sektorowymi

3m - Mateusz Malecki z 10 pkt sektorowymi

4m - Tomasz Królak z 11 pkt sektorowymi

5m - Tadeusz Kuczyński z 15,5 pkt sektorowymi

6m - Paweł Jeżewski z 15,5 pkt sektorowymi

Wśród wędkarskich zdobyczy dominowała płoć. Zdarzały się wzdręgi i okonie. Ryby brały jednak wyjątkowo chimerycznie, przez co ostateczne wyniki nie były rewelacyjne. W trakcie przerwy pomiędzy turami miał miejsce wspólny posiłek a na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów. Wręczono nagrody i puchary, których sponsorem był Sklep Wędkarski HOBBY w Człuchowie. Zawody sędziował Mirosław Pryba, a asystował Henryk Wdowczyk. W klasyfikacji ogólnej Grand Prix prowadzenie umocnił Krzysztof Duniec. Drugie miejsce zajmuje Mateusz Malecki, a trzecie Paweł Jeżewski.