VIII Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi

 Koło PZW w Człuchowie już po raz ósmy było organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Parami z Łodzi. Zawody odbyły się jak co roku na jez. Rychnowskim. Na starcie stanęło 39 załóg, w tym jedna jednoosobowa czyli 77 zawodników, głównie z Polski północnej, ale nie tylko. 21 drużyn było spoza Człuchowa. Połów ryb trwał 5 godzin. Załoga mogła zająć dowolne stanowiska w obrębie jeziora Rychnowskiego. Punktowane były szczupaki pow. 50 cm i okonie pow. 18 cm. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały ekipy sędziowskie, które dokonywały pomiaru ryb bezpośrednio na wodzie, i rybie zwracano wolność. Dzięki temu rybostan jeziora nie został uszczuplony. Pracą sędziów oraz przebiegiem całej imprezy kierował Prezes Koła. Pogoda była pochmurna i deszczowa, jak się okazało idealna do połowu drapieżników. Złowiono łącznie 18 punktowanych szczupaków i 259 punktowanych okoni!!!! Do tego całe mnóstwo szczupaków i okoni, którym do wymiaru brakowało małe co nieco. Tak dobre efekty to rekord w historii tych zawodów i zapewne efekt prawidłowo prowadzonej gospodarki wędkarskiej i ochrony wód.

Klasyfikacja (pierwsza szóstka):

1 miejsce: Mirosław Ścibisz z Człuchowa i Grzegorz Kondrat ze Słupska– 4220 pkt (44 okonie);

2 miejsce: Dawid Ziółkowski z Białego Boru ( załoga jednoosobowa) – 3310 pkt (39 okoni);

3 miejsce: Krzysztof Cysewski i Leszek Horobiowski z Człuchowa – 3000 pkt (3 szczupaki);

4 miejsce:  Dariusz i Piotr Kręcigłowa z Czarnego – 2990 pkt (3 szczupaki i 2 okonie);

5 miejsce: Sławomir Cieślik i Marek Górski z Człuchowa – 2700 pkt (1 szczupak);

6 miejsce: Paweł Misztal i Jarosław Miłek z Bobolic – 2610 pkt (30 okoni).

Kolejne miejsca zajęli: 7: Jażdzewski Wojciech i Pobojewski Robert z Człuchowa 8: Sebastian i Mirosław Filipczak z Człuchowa 9:Michał Wójcik i Kacper Dowksza z Człuchowa 10: Marian Kuźniak i Ireneusz Kurkin z Koczały.

Jak widać miejscowi wędkarze nie byli zbyt gościnni :) Tylko siedem drużyn wróciło z wody „o kiju”. Wyniki były na tyle dobre, że nawet złowienie dwóch szczupaków nie zagwarantowało miejsca w pierwszej dziesiątce.

Nagrody specjalne za połów największych okazów zdobyli: Sławomir Cieślik z Człuchowa za największego szczupaka (89,7 cm), którego złowił na samym początku zawodów. Największego okonia natomiast złowił Piotr Zemke z Człuchowa (nieco ponad 32 cm).

Po podliczeniu wyników odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów, wręczenie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych oraz upominków. Wszystkie drużyny przyjezdne otrzymały pamiątkowe kubki naszego koła. Serdeczne podziękowania dla licznych sponsorów: Urzędu Gminy w Człuchowie, Urzędu Miasta w Człuchowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie, sklepu wędkarskiego HOBBY w Człuchowie, drukarni PRINT-VISION z Rychnów i firmy POLDANOR SA. Serdeczne podziękowania także dla człuchowskiego WOPR-u za udostępnienie bazy i pomoc w zabezpieczeniu zawodów.

Zawody sędziowali : sędzia główny: Karol Dziemiańczyk, sędzia techniczny: Jerzy Wróż, sędziowie: Łukasz Kleist, Łukasz Szeremeta, Maciej Wdowczyk, Jan Kuczyński, Tomasz Masiak i Radosław Posmykiewicz.

Po raz kolejny zawody można uznać za udane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Za rok IX edycja. Taka impreza z takimi wynikami jest z pewnością mocna marką naszego regionu.

 

PREZES KOŁA

Karol Dziemiańczyk

 

  • Największy okoń zawodów - 32 cm

    Największy okoń zawodów - 32 cm

  • Największy szczupak zawodów - 89,7 cm

    Największy szczupak zawodów - 89,7 cm

  • Najmłodszy uczestnik zawodów

    Najmłodszy uczestnik zawodów