Wędkarski Świat Dziecka - Stołczno

 W dniu 01 czerwca 2017r. na Stawie Wiejskim w Stołcznie przeprowadzono Szkolne Zawody Spławikowe z cyklu "Wędkarski świat dziecka”, w których uczestniczył 41 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stołcznie. Organizatorem zawodów był Polski Związek Wędkarski koło w Człuchowie.

Przed rozpoczęciem zawodów młodzież przygotowywała zanęty i wędki pod okiem instruktorów wędkarskich kol. Marka Myszka i Jana Kuczyńskiego, którzy sędziowali zawody. Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony uczniów zawody rozegrano w dwóch turach trwające po 1,5 godziny. Młodzież dobierała się w pary, które po losowaniu zajmowały swoje stanowiska.

Wśród uczestników były dzieci, które po raz pierwszy brały udział w zawodach wędkarskich. Nowe doświadczenie, jakim było trzymanie po raz pierwszy wędki w dłoniach wzbudzało wiele emocji i radości. Dominującym gatunkiem łowionych ryb był karaś i lin. Na koniec zawodów złowione ryby zostały zważone i w większości wypuszczone do wody.

Po podliczeniu wyników, najwięcej ryb złowiła para Julia Skotarczak i Amelia Szelest uzyskując 1540 pkt. zajmując pierwsze miejsce. Patrycja Lubińska i Klaudia Bułka zdobyła tylko o 1460 pkt. zajmując drugie miejsce. Natomiast trzecie miejsce zajęła para Maja Niedziałek i Oliwia Borzyszkowska uzyskując 1270 pkt. Jak widać z punktacji dziewczęta dominowały. W uroczystym zakończeniu uczestniczył sekretarz UG Cz-w pan Arkadiusz Kubalewski, który wręczył najlepszym parom medale i dyplomy.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy i przypinki z logo zawodów. Sponsorami nagród byli: Urząd Gminy Człuchów, PZW Okręg Słupsk koło w Człuchowie, sklep wędkarski „Hobby” - Kazimierz Januszewski. Zawody wędkarskie były jedną z atrakcji zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Stołcznie z okazji Dnia Dziecka.