Wędkarski Turniej miast: PZW Człuchów - PZW Toruń

28 sierpnia, na zaproszenie Koła PZW PKP Toruń nasi członkowie gościli na jez. Szańce k.Torunia, gdzie rozegraliśmy swoisty wędkarski turniej miast. Każde koło wystawiło po 10 zawodników. Łowiono metodą spławikową w dwóch turach, po 2,5 godziny każda. Zawody rozgrywano w dwóch sektorach, A i B - w każdym po 5 zawodników z każdego koła. 

Łowisko, na którym byliśmy po raz pierwszy, okazało się pięknym i czystym jeziorkiem, ale dość trudnym i wymagającym. Liczyła się każda sztuka złowionej ryby. Sektor A w pierwszej turze wygrał Andrzej Charchuła a sektor B Lewandowski Zdzisław, obaj z toruńskiego Koła. W drugiej turze sektorową jedynkę zanotował ponownie Andrzej Charchuła a w drugim sektorze Tomasz Królak z naszego Koła. 

Podsumowując, Koło PZW w Człuchowie zwyciężyło drużynowo z toruńskim Kołem 102:119 punktów sektorowych. Poławiano głownie płocie, rzadziej ukleje, krąpiki, leszcze, okonie i wzdręgi. 

Ostateczna klasyfikacja:

1 m - Andrzej Charchuła - PZW Toruń

2 m - Zdzisław Lewandowski - PZW Toruń

3 m - Tomasz Królak - PZW Człuchów

4 m - Mateusz Malecki - PZW Człuchów

5 m - Andrzej Świtoń - PZW Człuchów

6 m - Sławomir Kalinowski - PZW Toruń

Ponadto, nasze Koło reprezentowali: Paweł Jeżewski ( 7 miejsce ), Karol Dziemiańczyk ( 8 miejsce ), Tomasz Kowcun ( 10 miejsce ), Krzysztof Duniec ( 12 miejsce ), Łukasz Szymański ( 13 miejsce ), Piotr Szczygielski ( 18 miejsce ) i Tadeusz Kuczyński ( 19 miejsce ). 

Największą rybę zawodów złowił nasz kolega Paweł Jeżewski. Był to 34 cm leszcz. 

Podsumowując, te zawody będą z pewnością początkiem fajnej współpracy pomiędzy naszymi kołami. Za rok, rewizyta gości z Torunia. Wtedy to my będziemy na swojej wodzie:)

Wielkie podziękowania dla koleżanek i kolegów z Koła PZW PKP Toruń za bardzo dobre przygotowanie imprezy i za pyszny poczęstunek oraz miłą atmosferę. Słowa uznania dla inicjatora naszej współpracy kol. Włodzimierza Kierzkowskiego z Torunia. 

(fot. K.Dziemiańczyk, T.Kowcun)