START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision

II Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi

11 września na jez. Rychnowskim juz po raz drugi rozegrano Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi. Z roku na rok zawodników przybywa, a co najwazniejsze przybywa i ryb. To przede wszystkim efekt zarybień, ochrony wód, podwyższonych wymiarów ochronnych i brak sieci rybackich. W tym roku na starcie stanęło 74 zawodników tworzących 37 dwuosobowych załóg.
Znacząca część zawodników pochodziła z Człuchowa, Czarnego, Przechlewa, Debrzna i Koczały, ale i nie zabrakło przybyszy z odleglych miejscowości. Byli wędkarze ze Słupska, Tychowa, Postomina, Gryfic, Miastka i innych miejscowości.

start
Start zawodników

O godzinie 8.00 sędzia główny zawodów Karol Dziemiańczyk odtrąbił sygnał do rozpoczęcia zawodów. Zawodnicy wystartowali z bazy WOPR. Ich zadaniem było złowienie jak największej liczby szczupaków powyżej 50 cm i okoni powyżej 18 cm. Zawody rozgrywano na żywej rybie co oznacza, że każda sztuka po zmierzeniu - żywa wracała do wody. Łowiono przez 5 godzin. Ryby w zasadzie dopisały. Piękna, słoneczna pogoda spowodowała, że większość punktowanych ryb złowiono podczas pierwszych dwóch godzin połowu. Od godziny 10 łowiono także, ale już mniej.

na stanowisku
Spinningowa rywalizacja

Podsumowując, na 37 ekip zaledwie 10 drużyn nie złowiło punktowanej ryby. „Padło” ogółem 57 punktowanych okoni i 10 punktowanych szczupaków. Największego szczupaka o długości 85 cm złowił Maciej Macugowski z Człuchowa, natomiast największym okoniem mógł pochwalić się Andrzej Smoliński z Przechlewa. Okoń miał niespełna 30 cm. Obaj panowie otrzymali honorowy puchar. Nie jest tajemnicą, że tak naprawdę to największe ryby oczywiście się „zerwały” .

3 miejsce
Największa ryba zawodów - szczupak 85cm

Po zawodach odbyło się uroczyste zakończenie, podsumowanie zawodów i wspolny obiad i biesiada. Przybył do nas także Arkadiusz Kubalewski – Sekretarz Gminy Człuchów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe smycze. Ponadto najlepsze ekipy otrzymały puchary i nagrody rzeczowe.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce: Robert Kalikowski i Tomasz Masiak z Człuchowa z wynikiem 2440 pkt.;

2 miejsce: Maciej Macugowski i Dariusz Kochanowski z Człuchowa z wynikiem 2300 pkt.;

3 miejsce: Krzysztof Wójcik z Człuchowa i Wiesław Jeszka ze Zbenin z wynikiem 2120 pkt.;

Kolejne miejsca zajęli:

4m – Gradek Mariusz i Gradek Grzegorz Przechlewo/Człuchów;
5m - Smoliński Andrzej i Smoliński Marian
z Przechlewa;
6m - Wojtan Piotr i Lipkowski Kazimierz
z Miastka;
7m – Pietrzyk Michał i Wasalski Grzegorz
Tychowo/Slupsk;
8m – Stawiarz Jerzy i Stawiarz Paweł
z Człuchowa;
9m – Lupa Grzegorz i Lupa Dariusz z Człluchowa;
10m – Babiarz Edward i Kurkin Ireneusz z Koczały.

1 miejsce
Łowca największego szczupaka

1 miejsce
Łowca największego okonia

1 miejsce
Zdobywcy I miejsca

2 miejsceZdobywcy II miejsca

III miejsceZdobywcy III miejsca

Dziękujemy wszystkim sędziom za pomoc w organizacji zawodów. Specjalne podziękowania dla gospodarzy obiektu – człuchowskiego WOPR-u oraz dla sponsorów, którymi byli: Urząd Miejski w Człuchowie, Urząd Gminy Człuchów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie, sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie, firma DRAGON, drukarnia Print Vision i Darek Mielewczyk.

Zawody można uznać za udane. To bardzo dobra promocja regionu. Za rok III edycja. Już dziś zapraszamy.

(zobacz więcej zdjęć)
Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin