START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision

"Picker - Drgająca Szczytówka" 2012

15 lipca na jez. Duży Okoń gm. Człuchów rozegrano Towarzyskie Zawody Wędkarskie Koła PZW w Człuchowie „Picker – Drgająca Szczytówka”. Wody na zawody „użyczyło” gospodarstwo rolne z Nieżywięcia. Pierwotnie zawody planowano na 1 lipca, jednak ze względów pogodowych, zgromadzone 1 lipca gremium tłumnie zgodziło się na przełożenie zawodów o dwa tygodnie. Silne wyładowania atmosferyczne, nie gwarantowały należytego bezpieczeństwa. Metoda połowu – picker, to specyficzna metoda połowu gruntowego, podczas którego brania ryby sygnalizuje uginająca się szczytówka. To bardzo sportowa i emocjonująca metoda, której popularyzacji w naszym rejonie podjął się Kazimierz Januszewski, właściciel sklepu wędkarskiego, od kilkunastu lat będąc głównym sponsorem tej imprezy.

1
Sponsor i pomysłodawca imprezy K. Januszewski na stanowisku


Na starcie stanęło 18 zawodników. Zawody podzielono na dwie tury, trwające po 2 godziny każda. Zawody rozgrywano na „żywej rybie”, tzn. wszystkim złowionym rybom darowano wolność. I tura zawodów była dość udana. Jedynie trzech zawodników było bez ryby. Turę zwyciężył dość niespodziewanie Szymański Artur przed Mateuszem Maleckim i Jerzym Duńcem. Warto nadmienić, że w tej turze Jurkowi Duńcowi udało się złowić ponad półkilogramowego lina, który ostatecznie okazał się być największą rybą zawodów. Druga tura zawodów, przyniosła całą gamę niespodzianek, powodując przetasowanie w czołówce. Prowadzący po pierwszej turze, w drugiej nie złowił ani jednej ryby i spadł w klasyfikacji na 8 miejsce. Druga turę zdecydowanie wygrał Andrzej Świtoń przed Ryszardem Lubińskim i Zygmuntem Kuczyńskim. Wśród złowionych ryb dominowały płocie, wzdręgi i niewielkie okonie.

2
Zawodnicy na stanowiskuOstateczna klasyfikacja łączna wyglądała następująco:

1m – Andrzej Świtoń, 6 pkt. sektorowych (większa waga);
2m – Ryszard Lubiński, 6 pkt. sektorowych (mniejsza waga);
3m – Mateusz Malecki, 8 pkt. sektorowych;
4m – Karol Dziemiańczyk, 11 pkt. sektorowych;
5m – Marek Myszka, 13 pkt. sektorowych;
6m – Krzysztof Duniec, 16 pkt. sektorowych.

3
Laureaci zawodów

4
Zadowolony zdobywca 4 miejsca :)

Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsora imprezy. Zawody sędziował kol. Mirosław Pryba.
Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin