START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision

Zakończenie spławikowej rywalizacji

12 września na jez. Miejskie Małe odbyły się trzecie - ostatnie juz zawody spławikowe z cyklu Spławikowe Grand Prix Kola PZW w Człuchowie o tytuł Mistrza.  Poprzednie zawody odbyły się 6 czerwca i 18 lipca.
Każde z zawodów odbywały się w dwóch 2,5 godzinnych turach, łącznie 15 godzin wędkowania. Nie było tu w ogóle mowy o zajęciu dobrego miejsca w sposób przypadkowy. Rywalizacja była zacięta a poziom umiejętności zawodników bardzo wysoki.
Laureatami pierwszych zawodów z czerwca byli 1m - Ryszard Lubiński, 2m - Andrzej Świtoń 3m - Bartosz Smoleń. W lipcowych zawodach pierwsza trójka wyglądała następująco: Krzysztof Duniec, Jan Kuczyński i Jerzy Duniec. Po dwóch zawodach w GP prowadził Andrzej Świtoń przed Krzysztofem Duńcem i Janem Nitz. Wrześniowe zawody ostatecznie rozstrzygnęły klasyfikację GP. Zawody wygrał Andrzej Świtoń, przypieczętowując ostatecznie zwycięstwo w całym Grand Prix. Kol. Świtoń prezentował przez cale GP równą wysoka formę zajmując miejsca 2, 4 i 1. Drugi był Kazimierz Januszewski, a na trzecim miejscu uplasował się Jerzy Duniec.

Klasyfikacja GP 2010 wygląda następująco:
1 m i tytuł Mistrza - Andrzej Świtoń, 2 m i tytuł I wicemistrza- Jan Nitz, 3 m i tytuł II wicemistrza - Krzysztof Duniec, 4 m - Jerzy Duniec, 5m - Ryszard Lubiński, 6m - Andrzej Stoltmann.

Mistrz III GP
Mistrz Andrzej Świtoń na stanowisku

Ogółem w trzech zawodach startowało 69 zawodników. Ponadto każde zawody poprzedzały eliminacje. Wśród poławianych ryb dominowała ukleja, krąp i leszcz. Dla porównania można podać, że podczas jednych zawodów, zawodnik z przeciętnym wynikiem łowi w ciągu 5 godzin około 350 ryb. Wszyscy zawodnicy złowili w GP około 500 kg ryb rożnego gatunku. Najlepszy wynik w ciągu jednej 2,5 godz. tury osiągnął Jerzy Duniec łowiąc 8,63 kg ryb. Najpiękniejszą ryba był niespełna kilogramowy lin złowiony przez Winicjusza Białka, a największy leszcz złowiony został przez Cezarego Landowskiego.

Lin Winka Winicjusz Białek z linem

Grand Prix można uznać za zakończone i za udane. Szczególne podziękowania dla sędziów zawodów: kol. Macieja Wdowczyka, Pablo Mielnika i Łukasza Szeremety. Dziękujemy sponsorom: Burmistrzowi Człuchowa Ryszardowi Szybajło, Kazimierzowi Januszewskiemu, Janowi Nitz i Leszkowi Kaczmarkowi. Uroczyste podsumowanie GP odbędzie się podczas Walnego Zebrania Członków w grudniu 2010.

Uczestnicy 3GP Uczestnicy III zawodów spławikowych
Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin