START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision

VII Zawody o Puchar Wójta Gminy Człuchów

W tym roku już po raz siódmy z kolei, na jez. Buszewo rozegrano Zawody Wędkarskie „O Puchar Wójta Gminy Człuchów”. Organizatorem imprezy jest Koło PZW Człuchów, przy wsparciu finansowym Gminy Człuchów.
Impreza cieszyła się zawsze dużą popularnością i zazwyczaj brakowało na nią wolnych miejsc. W tym roku podobnie, z tym że po raz pierwszy zawody trwały nie 2, a 3 dni. Strat w takiej imprezę wymagał solidnego przygotowania i hartu ducha. Trzy dni ciągłego łowienia, przy zmiennych warunkach pogodowych, w dzień i w nocy, to nie taka łatwa sztuka. Z uwagi na „pojemność” łowiska, liczba zawodników była ograniczona. Do punktacji liczyły się: karpie pow. 35 cm i liny pow. 30 cm. Te ostatnie jak się później okazało, przebywały jednak na „tarle" i nie miały ochoty wzięcia udziału w zawodach. Ze względu na charakter łowiska i długi czas trwania zawodów przygotowano 10 stanowisk.
Połów rozpoczęto o godz. 18.30 w piątek 8 czerwca. Prawie tak, jak nasza reprezentacja zaczęła rozgrywki na EURO 2012. Nawiasem mówiąc, wszyscy na bieżąco śledzili wyniki rywalizacji piłkarskiej, dzięki transmisji radiowej.

1
Zawodnicy na stanowiskach

2

3

4

5

6


Pierwszy karp, złowiony został o godz. 02.30 przez Karola Dziemianczyka. Miał 2290 gram. Długo była to jedyna ryba zawodów.

7
Pierwsza ryba zawodów

Dopiero o 23.30 w sobotę, Piotr Waszkiewicz wyłowił karpia o masie 3950 gram. W niedzielę o 02.00 Karol Dziemiańczyk złowił jeszcze jednego karpia, jednak ważył niedużo bo 1400 gram. Niedziela rano, to był popis Marka Myszki. W krótkim czasie wyjął z wody 3 karpie o masie od 1800 gram do 5010 gram, i tym samym zwyciężył. Drugi był Piotr Waszkiewicz, a trzecie miejsce przypadło Karolowi Dziemiańczykowi. Pozostali zawodnicy nie złowili punktowanych ryb. Za największa rybę, upominek ufundował sklep wędkarski HOBBY z Człuchowa.

8
Największa ryba zawodów

O 12.00 w niedziele, 10 czerwca zawody zakończono. Wręczono puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy mile wspominać będą ta imprezę, choć nie wszyscy złowili punktowane ryby. Każdy otrzymał ciepły posiłek i pamiątkową czapeczkę. Za rok VIII zawody z tego cyklu. Co raz lepsze wyniki połowów, napawają optymizmem.

10
Laureaci
Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin