START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 

Pogoda
Pogoda dla regionu

Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision
Menu > Wędkarski Dzień Dziecka 2016

Wędkarski Dzień Dziecka 2016

Tradycją już jest, że Koło PZW w Człuchowie z okazji Dnia Dziecka organizuje zawody wędkarskie dla dzieci. W tym roku w organizacji zawodów aktywnie pomagali także myśliwi, zrzeszeniu w kole łowieckim „Darz Bór”. Zawody odbyły się 28 maja br. na stawach w Jaromierzu , na posesji u Państwa Śmiechowskich.
Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych, do lat 9, do lat 13 i do lat 17. Najmłodsi łowili godzinkę, starsi półtora godziny a najstarsi 2 godziny. Wśród poławianych ryb, inaczej niż w latach ubiegłych dominowała płoć. Kilku szczęśliwców złowiło nawet karpia. Kilku młodych wędkarzy miało natomiast „kontakt z karpiem” ale skńczyło sie na zerwaniu zestawu. Łącznie sklasyfikowano prawie 40 zawodników. Początkowo było deszczowo, jednak po jakimś czasie się rozpogodziło i zawody kończyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Do zawodników dołączyło drugie tyle kibiców i opiekunów. Był to prawdziwy piknik rodzinny.

W najmłodszej grupie wygrał Samuel Wachnik z 4200 pkt, łowiąc łącznie 6 ryb w tym 3 karpie. Drugie miejsce zajęła Alicja Klekocińska z 860 pkt. Trzeci był Oskar Dowksza z 700 pkt.

W kategorii do lat 13 zwyciężył Jakub Kajetańczyk z 2780 pkt (w tym 1 karp), drugi był Kacper Wiśniewski z 2190 pkt (również łowiąc min. 1 karpia) a trzecie miejsce z 1860 pkt. zajął Wojtek Dziemiańczyk.

Wsród najstarszych zwyciężył Mateusz Kolter z 1780 pkt, drugi był Damian Rogacki z 1550 pkt, a trzecie miejsce z 1340 pkt zajął Mateusz Beger.

Na koniec odbył się poczęstunek dla wszystkich, ufundowany przez gospodarza łowiska. Wręczono nagrody rzeczowe, upominki i dyplomy, i co najważniejsze – medale. Dzięki sponsorom, nawet upominki za ostatnie miejsca były całkiem interesujące. W uroczystym zakończeniu uczestniczył Wójt Gminy Człuchów Adam Marciniak.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów, a w szczególności dla pana Zbigniewa Śmiechowskiego. Dziękujemy także Wójtowi Gminy Człuchów Adamowi Marciniakowi, Burmistrzowi Człuchowa Ryszardowi Szybajło, panu Kazimierzowi Januszewskiemu i panu Leszkowi Kaczmarkowi. Dziękujemy wszystkim sędziom i osobom zaangażowanym w przygotowanie logistyczne.

Do zobaczenia za rok.

(zobacz zdjęcia)


Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin