START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision

Walne Zebranie Sprawozdawcze Koła PZW Człuchów

22 stycznia w sali widowiskowej MDK w Człuchowie odbyło się coroczne zebranie wędkarzy zrzeszonych w człuchowskim Kole PZW. Wędkarze przybyli tłumnie. Wszystkie miejsca były zajęte.

WZC 2012

Na zebranie przybył Prezes ZO PZW w Słupsku Teodor Rudnik. Obecni byli także samorządowcy w osobach Burmistrza Człuchowa Ryszarda Szybajły i Sekretarza Gminy Człuchów Arkadiusza Kubalewskiego. Zebranie otworzył i prowadził Karol Dziemiańczyk. Przedstawił on sprawozdanie z działalności zarządu za 2011 rok.

Prezesi

Burmistrz i Sekretarz Gminy

Podsumowując stwierdził, że był to kolejny rok rozwoju Koła. Na koniec grudnia Koło liczyło 753 członków. To największe Koło PZW w okręgu. Koło prowadzi 4 szkółki wędkarskie i osiąga wysokie wyniki w sporcie wędkarskim. Poziom organizowanych zawodów jest bardzo wysoki, a wśród nich są także zawody o zasięgu ogólnopolskim.

OZS 2011

Rozwija się także Społeczna Straż Rybacka. Zarybienia w 2011 roku pobiły wszelkie rekordy. Do człuchowskich jezior trafiło 750 kg kroczka karpia, 1000 kg szczupaka narybku jesiennego i 80.000 szt wylęgu, 1545 kg kroczka lina, 60.000 szt narybku sandacza, a ponadto sporo płoci, okonia, miętusa, węgorza, sieji i sielawy. Łącznie ponad 4 tony materiału zarybieniowego i kilkaset tysięcy sztuk wylęgu. Takiej dawki zarybieniowej człuchowskie jeziora jeszcze nie doświadczyły.
Koło PZW w Człuchowie w 2011 roku zajęło 1 miejsce we współzawodnictwie Kół Okręgu Słupskiego (na 53 Koła). Przez ostatnie 6 lat Koło zajmowało zawsze miejsce na podium.
Wędkarze podziękowali samorządowcom za wsparcie. Rozwój wędkarstwa człuchowskiego leży w interesie Miasta i Gminy. Rybne i czyste wody to główna atrakcja turystyczna naszego rejonu.
Następnie Walne Zebranie formalnie przyjęło rezygnację Karola Dziemiańczyka z funkcji Prezesa Koła, który ze względów zawodowych poprosił o zwolnienie z obowiązków. Jednocześnie wybrano Marka Myszkę na to stanowisko. Karol Dziemiańczyk nie zrezygnował jednak całkowicie z pracy społecznej na rzecz wędkarstwa i przyjął stanowisko Wiceprezesa Koła. Będzie wspiera Prezesa, a ponadto jest dyplomowanym ichtiologiem i swoją wiedzą będzie służył sprawom wędkarstwa. Walne Zebranie było też okazją do wręczenia odznak i odznaczeń. Srebrną odznaką „Za zasługi dla PZW” odznaczony został Andrzej Świtoń. Złotą odznaką „Zasłużony Członek” odznaczeni zostali: Henryk Wdowczyk i Jerzy Stawiarz, srebrną: Maciej Wdowczyk, Łukasz Szeremeta i Dariusz Mielewczyk, a brązową Paweł Stawiarz.

Zasłużony Członek

Zasłużony Członek

Jurek Stawiarz

Dariusz Mielewczyk

Nagrodę „Złota Rybka 2011” przyznano firmie DUET oraz Karolowi Dziemiańczykowi w uznaniu za całokształt działalności. Ponadto puchar za „Rybę Roku 2011” również wręczono ustępującemu Prezesowi. 30 maja na jez. Buszewo złowił lina o masie 2,5 kg, który kwalifikował się na złoty medal w klasyfikacji rekordowych połowów PZW.

Ryba roku

Kilku osobom wręczono także „Dyplomy uznania”. Młodzik Piotr Krause uhonorowany został odznaką „Wzorowy Wędkarz”. Wręczono legitymacje strażników SSR nowo przyjętym pięciu strażnikom.

Nowi strażnicySSR

Na zakończenie Prezes Zarządu Okręgu podsumowując, wysoko ocenił potencjał naszego Koła i podziękował za pracę wszystkim działaczom i wędkarzom.

Copyright © 2009-2012 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin