START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision
Menu > Towarzyskie Zawody Spinningowe "Szczupak 2012"

Towarzyskie Zawody Spinningowe "Szczupak 2012"

89 zawodników z różnych zakątków Pomorza i nie tylko, tworzących 45 załóg stanęło na starcie II Spinningowych Zawodów Parami z Łodzi, rozgrywanych na jeziorze Krępsko. Organizatorami zawodów było Koło PZW w Człuchowie, wraz z gospodarzem łowiska spółką JA-WA.
O godz. 7.15 sędzia główny zawodów Karol Dziemiańczyk przeprowadził odprawę startową , po czym o 7.30 dał znak do rozpoczęcia zawodów. Już na samym wstępie jedna z załóg ugrzęzła przy pomoście. Niewielka łódka podczas wsiadania do niej przechyliła się, nabrała wody i ... zatonęła. Załoga jednak stanęła na wysokości zadania, wyciągnęła łódź i z niewielkim opóźnieniem przystąpiła do zawodów.

odprawa
Odprawa startowa

przygortowanie do startu
Przygotowania do startu

pechowcy
Pechowa załoga ratuje swoją łódkę

wystartowali
Wystartowali

Już po godzinie od rozpoczęcia zawodów, do zespołu sędziowskiego napływały pierwsze raporty o złowionych rybach. Zanosiło się na naprawdę niezłe wyniki. Po 5 godzinach, załogi spłynęły z wody i przystąpiono do podsumowania wyników. W międzyczasie, każdy mógł spróbować zupki rybnej, przygotowanej w polowych warunkach przez kolegę Sylwestra z pomocą innych. Był też obiadek i napoje dla każdego uczestnika i gościa.

w akcji

panorama
Zawodnicy w akcji

ucha
Kolega Jurek pracuje nad uchą

Po podsumowaniu wyników okazało się, że bezkonkurencyjną był załoga z Chojnic z składzie Karol Partyka i Leszek Konopelski. Złowili 3 szczupaki o wymiarach 83,5 cm, 65,2 cm i 60,8 cm. Dało im to łącznie 4550 pkt. Drugie miejsce zajęła ekipa złożona z zawodników: Dariusza Łuszcz z Kołobrzegu i Jacka Stańczyka z Mielna. Zdobyli 2250 pkt, łowiąc jednego szczupaka o wymiarze 85 cm. Tego potwora złowił Jacek Stańczyk i była to jednocześnie największa ryba zawodów. Na 3 miejscu uplasowała się drużyna z Człuchowa w składzie Marcin Kucharski-Zemke i Mateusz Kucharski. Zdobyli 1550 pkt z złowienie szczupaka o długości 70,4 cm. Dalsze miejsca zdobyli: 4 – Stanisław Karnaś i Zbigniew Ostrowski z Miastka z 1100 pkt, 5 – Leszek Horobiowski i Krzysztof Cysewski z Człuchowa z 950 pkt, 6- Jan Białowąs i Zdzisław Daszek z Czarnego z 860 pkt.
Ogółem złowiono 19 szczupaków i kilkanaście okoni o długości odpowiednio: powyżej 50 cm i 18 cm. Z raportów wędkarzy wynikało, że złowiono także ponad 100 szczupaków o długości poniżej 50 cm. Nagrody rzeczowe oraz zezwolenia na połów ryb na wodach gospodarstwa JA-WA wręczano załogom, które zajęły miejsca 1-6. Ponadto puchary dla pierwszych trzech załóg wręczał fundator – Wójt Gminy Rzeczenica Lech Zwoliński. Nagrodę za największą rybę wręczył Wójt Gminy Przechlewo Andrzej Żmuda-Trzebiatowski. Gospodarze łowiska Jan Nastrzak i Czesław Gostomski podjęli decyzje o przekazaniu złowionych ryba na Dom Dziecka w Człuchowie na ul. Koszalińskiej, co też uczyniono.

zwycięzcy
Zwycięzcy zawodów

Łowca największej ryby
Łowca największej ryby

Duża liczba uczestników, dobra atmosfera, pięknie przygotowana plaża gminna koło Gwieździna oraz dobre wyniki połowów, przyświadczają nas o konieczności kontynuacji zawodów w latach przyszłych. To idealna forma promocji regionu i jego łowisk.

Zawody sędziowali: s. główny Karol Dziemiańczyk, s. techniczny Jerzy Wróż, s. Marian Lewandowski, s. Marek Myszka, s. Maciej Wdowczyk, s. Jan Kuczyński, s. Maciej Szostak.


Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin