START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision
Menu > Towarzyskie Zawody Spinningowe "Szczupak 2013"

Towarzyskie Zawody Spinningowe "Szczupak 2013"

Już po raz trzeci wielu wytrawnych spinningistów zmierzyło się z majowymi szczupakami na jeziorze Krępsko. W tym roku bój toczył się o pucha Wójta Gminy Rzeczenica. 5 maja 2013 na starcie stanęło 68 zawodników tworzących 34 załogi z terenu całego Pomorza.
Zawody otworzył Prezes Koła PZW w Człuchowie a zarazem sędzia główny zawodów Karol Dziemiańczyk. Człuchowskie PZW było głównym organizatorem zawodów. Z ramienia gospodarza wody a zarazem współorganizatora w otwarciu zawodów uczestniczył Czesław Gostomski – Dyrektor spółki JA-WA.

przed startembezpieczeństwo najważniejsze - kolega Jurek sprawdza stan lodzi

start
do startu 10 minut

Zawodnicy wystartowali o 7.40 W trąbę zadął kolega Andrzej Świtoń. Powrotu załóg spodziewano się za 5 godzin.

wystartowali
wystartowali

W między czasie na brzegu przygotowano posiłek i poczęstunek dla wędkarzy. Kolega Sylwester, przygotował poza tym posiłek specjalny – zupę rybna gotowana na ognisku ze świeżych ryb, w tym węgorzy. Jak się później okazało, zupa była przepyszna.

Ucha
kolega Sylwek gotuje najlepszą zupę rybną na Świecie

Jeszcze przed upływem regulaminowego czasu , dwie-trzy załogi spłynęły przed czasem. Palące słońce i bezwietrzna pogoda dała nieźle w kość. Ogólnie z uwagi na opóźnione nadejście wiosny spodziewaliśmy się słabszych brań drapieżników. W tak dużym jeziorze niektóre sztuki nie były jeszcze wytarte i nie miały zbytnio ochoty na żerowanie. Nasze przypuszczenia się niestety potwierdziły. Po podsumowaniu wyników okazało się, że zaledwie 9 załóg zanotowało punktowany połów.

ważenie
sedziowie miarowi przy pracy

Złowiono 12 punktowanych szczupaków i kilka okoni. To może niewiele, ale na pocieszenie pozostaje fakt, że największą ryba był olbrzym mierzący 101,5 cm. Wyholował go Edward Tinelt z załogi nr 14. On też otrzymał nagrodę specjalną - „za największą rybę”.

szczupakszczupak 101,5 cm

Ostatecznie klasyfikacje przedstawiała się następująco:

1miejsce załoga nr 14 w składzie Edward Tinelt i Kamil Chrut (załoga człuchowsko-gwieździńska) z 5150 pkt – 3 szczupaki;
2 miejsce – załoga nr 8 w składzie Henryk Styczeń i Maciej Macugowski (załoga człuchowska) z 3200 pkt – 3 szczupaki;
3 miejsce – załoga nr 22 w składzie Dombrowski Adam i Bizukowicz Radosław (załoga rzeczenicka) z 3000 pkt – 2 szczupaki;
4 miejsce - załoga nr 24 w składzie Karol Partyka i Leszek Konopelski (załoga chojnicko-gwieździńska ) z 2750 pkt – 2 szczupaki ; (ubiegłoroczni zwycięzcy)
5 miejsce - załoga nr 16 w składzie Gradek Grzegorz i Mariusz (załoga przechlewsko-człuchowska) z 950 pkt – 1 szczupak;
6 miejsce - załoga nr 27 w składzie Miłkowski Roman i Dudek Marek ( załoga ze Starogardu Gdańskiego) z 730 pkt –1 szczupak;

laureaci
laureaci zawodów

Jak widać „miejscowe” doświadczenie wzięło górę - ku szczególnej uciesze wójta Lecha Zwolińskiego.

Po podsumowaniu wręczono puchary, nagrody rzeczowe, nagrody specjalne i zezwolenia. Nagrody wręczali: wójt Zwoliński, sędzia główny zawodów oraz przybyły gościnnie wójt Andrzej Żmuda-Trzebiatowski, który ufundował dodatkową nagrodę. Potem wszyscy zajadali się obiadkiem i pyszną zupą rybną. Oprawę muzyczną zapewniał DJ HASSAN z Lipusza.

Za rok najprawdopodobniej czwarta edycja. Już dziś zapraszamy.


Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin