START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision
Menu > Towarzyskie Zawody Spinningowe "Szczupak 2014"

Towarzyskie Zawody Spinningowe "Szczupak 2014"

12 października br. Na malowniczym jeziorze Krępsko odbyły się już po raz czwarty Towarzyskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi „Szczupak 2014”. Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Rzeczenica Lech Zwoliński. Organizatorem imprezy było Koło PZW w Człuchowie, współorganizatorem Gospodarstwo Rybackie JA-WA.

1Odprawa przed startem

2Przygotowanie do startu

3Drużyny na wodzie

Na starcie stanęło 54 zawodników, tworzących 27 dwuosobowych załóg. Ryby powyławiano przez 6 godzin, a punktowano szczupaki powyżej 50 cm i okonie powyżej 18 cm.

Po podliczeniu wyników okazało się, że 17 załóg złowiło punktowane ryby. Złowiono ogółem 13 punktowanych szczupaków i 45 punktowanych okoni. Do tego wiele niewymiarowych.

4W między czasie pracownicy sp. JAWA gotowali dla wszystkich zupę rybnną

Najlepszą załogą i Puchar Wójta wywalczyła drużyna chojnicko-gwieździńska w składzie Karol Partyka i Leszek Konopelski (2900 pkt.). Drużyna złowiła 3 szczupaki, w tym największą rybę zawodów, bo ponad 66 cm.
Drugie miejsce przypadło drużynie z Człuchowa w składzie Mariusz i Grzegorz Gradek (2800 pkt.) z czterema szczupakami.
Trzecia była drużyna miejscowa, w składzie Tinelt Edward i Brejski Grzegorz z Gwieździna (1450 pkt.), z dwoma szczupakami.
Kolejne miejsca zdobyli:
4 – Mirosław Ścibisz i Wojciech Jażdżewski z Człuchowa z 1290 pkt. (10 okoni);
5 – Jan Chabowski i Stanisław Czarnecki z Bobolic z 1030 pkt (7 okoni);
6 – Bogusław Bilicki i Sławomir Nowak z 850 pkt (1 szczupak).

5Połów zwycięzców

6Połów załogi z II miejsca

7Łowca największego szczupaka

8Łowca największego okonia

Na podium królowały więc załogi miejscowe.

Łowcą największego szczupaka w długości 66,1 cm został Leszek Konopelski. Największego okonia o długości 31 cm złowił Jan Chabowski. Obaj otrzymali honorowe statuetki.

Dodatkowa nagrodę specjalną fair play, otrzymała załoga w składzie Krzysztof Cysewski i Leszek Horobiowski. Załoga poświęciła swój cenny czas w zawodach, na holowanie załogi, którą dotknęła awaria silnika. To był bezinteresowny i sympatyczny gest.

9Załoga fair-play

Po zawodach odbyło się uroczyste ich zakończenie, z udziałem Wójta Gminy Rzeczenica, sekretarza gminy Tomasza Ginda, Prezesa Spółki JA-WA Jana Nastrzaka i innych gości. Laureaci otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe i darmowe zezwolenia na sezon 2015. Po uroczystym zakończeniu wszyscy udali się na smaczny obiadek i mogli skosztować zupy rybnej, przyrządzonej na miejscu ze świeżych ryb.

10Laureaci

11Pamiątkowe zdjęcie

Zawody można uznać za udane, dopisali uczestnicy, ryby i pogoda. Zawody prowadził i sędziował Prezes Koła Karol Dziemiańczyk. Sponsorzy dodatkowi to sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie i drukarnia Print-Vision z Ględowa.
Znaczna część złowionych ryb, została przekazana do człuchowskiego domu dziecka.

Za rok piąta edycja na którą już dziś zapraszamy.


Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin