START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision
Menu > Towarzyskie Zawody Spinningowe "Szczupak 2015"

V Towarzyskie Zawody Spinningowe "Szczupak 2015"

1 maja br. na jeziorze Krępsko odbyły się już po raz piąty, Towarzyskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi „Szczupak 2015”. Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Rzeczenica Tomasz Ginda. Ogranizatorem imprezy było Koło PZW w Człuchowie, współorganizatorem Gospodarstwo Rybackie JA-WA. Znacząco dorzucił się też Urząd Gminy w Rzeczenicy. Na starcie stanęło 56 zawodników, tworzących 28 dwuosobowych załóg z całego Pomorza. Ryby powławioano przez 6 godzin, a punktowano szczupaki powyżej 50 cm i okonie powyżej 18 cm.

2Przygotowanie do startu

3Drużyny na wodzie

Po podliczeniu wyników okazało się, że zaledwie 2 załogi znotowały punktowane ryby. Złowiono ogółem 3 punktowane szczupaki i ani jednego okonia. Pod względem wyników to najsłabsze zawody wśród dotychczasowych pięciu edycji na jez. Krępsko. Jako prawdopodobną główną tego przyczynę należy traktować opóźnione w tym roku tarło, na skutek niskich temperatur i zmiennej pogody.

11Gotowaie zupki rybnej


Tak więc najlepszą załogą i Puchar Wójta wywalczyła drużyna człuchowsko-przechlewska w składzie Grzegorz Gradek i Mariusz Gradek (1450 pkt.). Drużyna złowiła 2 szczupaki, w tym największą rybę zawodów, bo ponad 55 cm. Drugie miejsce przypadlo drużynie gwieździńsko-chojnickiej z jednym szczupakiem i 700 pkt. Pozostałe załogi bez ryb. Po raz pierwszy nagrody rzeczowe za miejsca 3-6 trzeba było rozlosować. W losowaniu pomogła nam Pani Ewa z UG w Rzeczenicy.

5Pani Ewa wyłania szcześliwców

4Drużyna zwyciężców.

Łowcą największego szczupaka w dlugości 55,2 cm został Grzegorz Gradek. Po zawodach odbyło sie uroczyste zakończenie, z udziałem Wojta Gminy Rzeczenica, byłego wójta lecha Zwolińskiego, Prezesa Społki JA-WA Jana Nastrzaka i innych gości.

Laureaci otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe i darmowe zezwolenia na sezon 2015. Po uroczystym zakończeniu wszyscy udali się na smaczny poczęstunek i mogli skosztować zupy rybnej, przerządzonej na miejscu ze świeżych ryb przez rybaków. Zawody od strony organizacyjnej można uznać za udane, dopisali też uczestnicy. Gorzej z rybami i pogodą, która płatała figle i w efekcie wszyscy wrócili do bazy przemoczeni. Za to zakończenie, odbyło się w iście wiosennej aurze.

Zawody prowadził i sędziował Prezes Koła Karol Dziemiańczyk. Ponadto, sponsorami był sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie i drukarnia Print-Vision z Ględowa. Za rok szósta edycja. Złowione ryby, zostały przekazane do człuchowskiego domu dziecka.

V edycja zawodów była okazja do zaprezentowania Światu nowo powstałej sekcji wędkarskiej człuchowskiego Koła PZW, która zawiązała się w Gwieździnie. Jej organizatorem został kol. Jan Wdowczyk z Gwieździna. Sekcja zrzesza dorosłych i młodzież.

13Jan Wdowczyk odbiera legitymację członkowską

1Witamy w PZW

Z tej właśnie okazji organizator sekcji i młodzież otrzymała z rąk Prezesa legitymacje członkowskie. Dzieci wzięły tez udział w zawodach wędkarkich rozgrywanych równolegle ze spinningowymi. Wystartowało 11 dzieci. Zawody wygrał Samuel Wachnik ze 100 pkt, drugi był Adam Kopczyk z 81 pkt, a trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Koseckiemu z 59 pkt. Laureaci otrzymali medale i nagrody na dobry start, a wszyscy uczestnicy przydatne gadżety.

7Rywalizacja dzieci z sekcji w Gwieździnie

6Laureaci młodzieżowej rywalizacji

8
Zwycięzca młodzieżowej rywalizacji

14Laureaci zawodów "Szczupak 2015"


Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin