START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision

IV Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi

W tym roku, Koło PZW w Człuchowie, już po raz czwarty z rzędu przystąpiło do organizacji Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Parami z Łodzi. Zawody tradycyjnie odbyły się na jez. Rychnowskim w Człuchowie a wyniki okazały się bardzo imponujące.
8 września na starcie stanęło 41 dwuosobowych załóg, głownie z Polski północnej. O godzinie 8.00, po odprawie sędziowskiej przeprowadzonej przez Prezesa Koła Karol Dziemiańczyk, sędzia główny Marian Lewandowski dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. No i wystartowali. Przez 5 godzin polowali na szczupaki powyżej 50 cm i okonie powyżej 18 cm. Zawody rozgrywano na żywej rybie, i każda sztuka po zmierzeniu wróciła do wody. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały trzy łodzie sędziowskie i sędziowie techniczni.

start
Odprawa startowa

2

3Przed startem

4Wystartowali

Po 5 godzinach połowu, do sekretariatu zawodów spłynęły karty startowe zawodników. Sygnały płynące z łodzi sędziowskich zapowiadały bardzo dobre wyniki. I tak też było. Złowiono ogółem 18 punktowanych szczupaków i 78 punktowanych okoni!!!! Do tego mnóstwo niewymiarowych. To naprawdę imponujące wyniki. W tych warunkach, złowienie nawet 2 szczupaków nie gwarantowały miejsca w pierwszej trójce. Po podsumowaniu wyników wyłoniono laureatów:

1 miejsce – załoga nr 26 w składzie Roman Miłkowski i Jerzy Tomczyk ze Starogardu Gdańskiego, 4140 pkt. , załoga złowiła 2 szczupaki i 18 okoni,
2 miejsce – załoga nr 27 w składzie Karol i Piotr Przybyłkowski z Gryfic, 3850 pkt. , załoga złowiła 3 szczupaki,
3 miejsce – załoga nr 4 w składzie Krzysztof Duniec i Ryszard Lubiński z Człuchowa, 3610 pkt, na koncie 3 szczupaki i 6 okoni.

5Jeden z największych szczupaków


Łowcą największego szczupaka zawodów okazał się Karol Przybyłkowski z Gryfic. Szczupak mierzył 87,2 cm. Największego okonia złowił Sławomir Gołochowicz z Gdańska. Okoń był naprawdę imponujący, gdyż mierzył 42,8 cm. Dopisała pogoda i ryby. Dopisali zawodnicy a poziom organizacji oceniono bardzo wysoko. Sędziowie pracowali w sposób gwarantujący sprawny przebieg imprezy. Ilość i wielkość ryb potwierdza, że Koło PZW w Człuchowie opiekuje się jez. Rychnowskim w sposób prawidłowy. Zawody organizowane są od 2010 roku, czyli od czasu przejęcia wody przez PZW. Wyniki są co raz lepsze i jest to najlepsza ocena prowadzonej gospodarki. Człuchowskie jeziora stają się wizytówką miasta. Po ceremonii wręczenia pucharów i nagród, uczestnicy zawodów , sędziowie i liczni kibice zjedli wspólny obiadek. W ceremonii gościnnie uczestniczyli członkowie organów statutowych ZO PZW w Słupsku na czele z Prezesem Teodorem Rudnik. Za rok V edycja.

6Trofea do zdobycia

7Łowca największego szczupaka

8Łowca największego okonia

5Zdobywcy I miejsca

9Zdobywcy II miejsca

Zdobywcy III miejsca

Dziękujemy sponsorom i współorganizatorom , a byli nimi: Urząd Gminy Człuchów, Urząd Miasta Człuchów, sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie, OsiR w Człuchowie, koło myśliwskie DARZ BÓR z Człuchowa, WOPR Człuchów, Gospodarstwo Rybackie ze Szczytna, klub spinningowy Dorado, DJ „Spider” i inni.
Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin