START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision
Menu > I Otwarte Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW w Wędkarstwie Karpiowym

Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW w Wędkarstwie Karpiowym

W dniach 26-28 czerwca br., na malowniczo położonym jez. Wandzińskim w gm. Człuchów odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW w Wędkarstwie Karpiowym. Ranga zawodów była wysoka, gdyż zwycięstwo w zawodach, poza tytułem Mistrza Okręgu dawało także prawo do startu w finale Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym: Polish Carp Masters, który odbędzie się w dniach 7-12 września na zbiorniku „Dębowa” w Reńskiej Wsi (woj. Opolskie). Pierwsza trójka finału ma prawo do uczestnictwa w finale Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Karpiowym. Organizatorem Mistrzostw Okręgu było Koło PZW w Człuchowie i działający w ramach Koła Człuchowski Klub Karpiowy.

1Stanowisko dowodzenia

Wysoka stawka zawodów oraz kwalifikacja do Mistrzostw Polski przyciągnęła wielu znamienitych karpiarzy. Na starcie staneło 15 dwuosobowych drużyn z Gdańska, Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp., z terenu Śląska i wielu innych miejscowości, w tym oczywiście miejscowi. Wśród zawodników znalazł sie także aktualny Mistrz Świata w Wędkarstwie Karpiowym Krzysztof Charmuszko ze swoim kompanem. Zatem elita karpiarstwa.

2 Zawody otworzyli Prezesi Karol i Maciej

Do organizacji zawodów udało sie pozyskać licznych sponsorów. Sponsorem głównym była firma VIMARCO. Ponadto: M-Elektrostatyk, AlerAqua, Sklep Karpik z Opola i sklep wędkarski HOBBY z Człuchowa. Połów rozpoczęto w piątek, punktualnie o 12.00. Sędzią głównym zawodów był Henryk Wdowczyk, drugim sędzią był Andrzej Świtoń. Przez cały piątek nie złowiono żadnego karpia. Coś jednak drgnęło w nocy. Tuż po 3.00 pierwszą sztukę zaliczył Rafał Siłuszek. Karp ważył 6,85 kg.

3 Pierwsza ryba zawodów

Potem doszły kolejne. W sobotę rano były już trzy karpie. Ale to jeszcze nie to. Prowadziła ekipa w składzie Tomasz Kowcun i Darek Kęsik z karpiem o wadze 9.25 kg.

4 Dziewiątka Darka

6Karp 7 kg złowiony przez Bartka

5 Piątka Roberta

Decydująca okazała sie niedziela. W niedzielę dołowiono łącznie 7 karpi. Losy zwycięstwa ważyły sie do ostatniej chwili. O godzinie 15.00 w niedzielę, sędzia „odtrąbił” koniec zawodów i wówczas już ekipa w skałdzie Tomasz Kowcun i Darek Kęsik mogli sie poczuć Mistrzami Okręgu. Złowili oni ogółem 3 karpie o wadze 9,25 kg, 7,50 kg i 3,95 kg, co dało łącznie 20.70 kg. To drużyna „miejscowych”. Drugie miejsce zajela ekipa z Bydgoszczy w składzie Maciej i Marzena Buczkowscy. Złowili dwa karpie o wadze 7,15 i 7,00 kg, łącznie 14,15 kg i to oni zostali wicemistrzami. Brązowy medal wywalczyła ekipa Karol Dziemiańczyk i Maciej Wdowczyk, łowiąc jednego karpia o masie 13,25 kg. Ryba ta, złowiona przez Karola Dziemiańczyka okazała sie zarazem największą rybą zawodów. Dalsze miejsca zajeli: Robert Bujanowski i Roman Jamróz ( 2 karpie : 5,50 i 5,55 kg ), Winicjusz Białek i Bartosz Smoleń ( 1 karp 7,05 kg ) , Rafał Siłuszek i Łukasz Szeremeta ( 1 karp 6,85 kg). Pozostałe ekipy nie zanotowały punktowanych ryb.

7 Siódemka Macieja

7

Karpie Zwycięzców

10Największa ryba zawodów - 13 kg Karola

9Siódemka Marzeny

11Ostatnia ryba zawodów

Podsumowując można stwierdzić, że ryby w tych dniach nie chciały „współpracować”. Wybrały tarło, i trudno im się dziwić. Na koniec odbyło się uroczyste podsumowanie wyników, wręczenie nagród, medali i pucharów. Tomasz Kwocun i Darek Kęsik bedą reprezentować naszych karpiarzy na finale PCM.

12Sędzia Andrzej podpowiada jaki rozmiar kulek jest skuteczny

12VI miejsce

13V miejsce

14IV miejsce

14III miejsce

II miejsceII miejsce

15I miejsce

16Zwycięzcy w towarzystwie Mistrza Świata

17Łowca największej ryby

17

17Pamiątkowe fotki

Dziękujemy wszystkim za przybycie, życzymy powodzenia zwycięzcą na Mistrzostwach Polski. Do zobaczenia za rok.


Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin