START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Informacje
  • UMW Olsztyn
Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision

VII Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi
j.Rychnowskie 11 września 2016 – Memoriał Mariana Kandziaka

W tym roku, Koło PZW w Człuchowie już po raz siódmy było organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Parami z Łodzi. Zawody odbyły się na jez. Rychnowskim. Na starcie stanęło 41 załóg, czyli 82 zawodników, głównie z Polski północnej, z Człuchowa i okolic, ale był zawodnik nawet z Cieszyna. Zawody poświęcone były pamięci Mariana Kandziaka, wieloletniego Prezesa i Wiceprezesa ZO PZW w Słupsku, któremu Ziemia Człuchowska zawsze była bliska. Połów ryb trwał 5 godzin. Załoga mogła zająć dowolne stanowiska w obrębie jeziora Rychnowskiego. Punktowane były szczupaki pow. 50 cm i okonie pow. 18 cm. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały ekipy sędziowskie, które po sygnalizacji przez załogę złowienia punktowanej ryby dokonywały pomiaru i ryba wracała do wody. Pracą sędziów kierował Prezes Koła. Pogoda była idealna do wypoczynku i rekreacji. Wysoka temperatura, słonecznie i praktycznie bezwietrznie. Na brania ryb miało to jednak negatywne przełożenia. Ryby brały chimerycznie i bardzo delikatnie. Aby skusić do brania okonia czy szczupaka trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami.

Klasyfikacja (pierwsza szóstka):

1 miejsce: Marcin Wera i Tomsz Czartowski z Człuchowa – 3150 pkt (2 szczupaki);
2 miejsce: Mirosław Ścibisz z Człuchowa i Grzegorz Kondrat ze Słupska – 1410 pkt (13 okoni);
3 miejsce: Andrzej Zelewski z Czarnego i Rafał Wróblewski z Człuchowa – 750 pkt (1 szczupak);
4 miejsce: Jacek Gołębiowski z Debrzna i Sebastian Filipczak z Człuchowa – 640 pkt (4 okonie);
5 miejsce: Wojciech Jażdżewski z Przechlewa i Robert Pobojewski ze Szczecinka – 590 pkt (5 okoni);
6 miejsce: Przemysław Kalinicz i Andrzej Pilzek ze Szczecinka – 530 pkt (3 okonie).
Kolejne miejsca zajęli: 7: Paweł Cichocki z Cieszyna i Bartosz Smoleń z Człuchowa; 8: Marian Kuźniak i Ireneusz Kurkin z Koczały; 9: Krzysztof Sabiniasz i Grzegorz Rossek z Chojnic; 10: Andrzej Jażdżewski i Krzysztof Dziuba z Człuchowa.

Ogółem 22 załogi zaliczyły punktowane ryby. 19 załóg wróciło o kiju. Złowiono 3 szczupaki i 59 okoni. Ponadto oczywiście całą masę ryb niewymiarowych. Przy bardziej spinningowej pogodzie, wyniki były by z pewnością lepsze.

Nagrody specjalne za połow największych okazów zdobyli: Marcin Wera z Człuchowa za największego szczupaka (79,3 cm) i Jacek Gołębiowski z Debrzna za największego okonia ( 37,9 cm).
Po podliczeniu wyników odbyło się uroczyste podsumowanie wyników, wręczenie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych oraz upominków ufundowanych przez sponsorów. W uroczystym zakończeniu uczestniczył Wójt Gminy Człuchów Adam Marciniak oraz liczni goście, w tym żona, córka i wnuk Mariana Kandziaka, którzy przyjechali specjalnie na zawody ze Słupska.
Serdeczne podziękowania dla licznych sponsorów: Urzędu Gminy w Człuchowie, Urzędu Miasta w Człuchowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie, firmie CYKORIA SA, sklepu wędkarskiego HOBBY w Człuchowie, drukarni PRINT-VISION z Ględowa. Serdeczne podziękowania dla człuchowskiego WOPR za udostępnienie bazy i pomoc w zabezpieczeniu zawodów. Po raz kolejny zawody można uznać za udane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Za rok VIII edycja. Zawody są mocną marką turystyczną naszego regionu.

( zdjęcia z zawodów)


Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin