START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPrint Vision

V Rejonowa Spartakiada Młodzieży

W słoneczną sobotę, 21 września br. , na malowniczych stawach w Jaromierzu odbyła się V Rejonowa Spartakiada Młodzieży w Wędkarstwie Spławikowym. Stawy udostępnił nam Zbigniew Śmiechowski – Prezes Koła Łowieckiego „DARZ BÓR”. Na starcie stanęło 14 drużyn za szkół, szkółek i Kół PZW rejonu człuchowskiego i miasteckiego. Zawody rozgrywano w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

1
Odprawa startowa

1aGospodarz łowiska

Zawodnicy łowili dwa razy po 90 minut, na wylosowanych stanowiskach. Łowiono głównie karasie srebrzyste, ale i zdarzały się okonie, płocie, wzdręgi i lin. Najmłodsza uczestniczką zawodów była 6 letnia Maria Bińczyk ze Szkoły Podstawowej ze Słosinka.


4a
Kiedy zaczynamy? - pyta Marysia, najmłodszy uczestnik

Pomimo dość młodego wieku, Marysia urzekała jurorów używaną terminologią wędkarską, kunsztem i zaangażowaniem. Podobnie jak i pozostali zawodnicy.

5
Zawodnicy na stanowiskach

6

7

8

9

10

11

12

Po pierwszej turze drużynowo prowadziła drużyna „mistrzów” z Człuchowa z 6 pkt. sektorowymi. Drużyna ta w składzie Kacper Dowksza i Mateusz Kolter, w tym roku startowała poza ogólna klasyfikacją – honorowo. Więc w rzeczywistości prowadziła drużyna z Gimnazjum w Miastku z 10 pkt. Sektorowymi, drudzy byli zawodnicy z Gimnazjum w Przechlewie a trzecie miejsce zajmowało Gimnazjum w Barkowie. Indywidualnie prowadził Kamil Sztobnicki z Miastka, za nim uplasowali się Muzolf Oskar z Przechlewa i Adam Kopczyk z Gimnazjum w Barkowie (klasyfikacja z pominięciem drużyny „mistrzów”). Po przerwie i posiłku, ufundowanym przez gospodarza obiektu rozlosowano stanowiska na drugą turę. Po kolejnych 90 minutach ustalono ostateczny wynik.

3
W przerwie grill

Drużynowo:
1 m – Gimnazjum w Miastku w składzie Kamil Sztobnicki i Adam Sztobnicki z 15 pkt. sektorowymi;
2 m – Gimnazjum w Przechlewie w składzie Matuesz Frieda i Kukliński Kacper z 31,5 pkt. sektorowego;
3 m – Gimnazjum w Barkowie w składzie Martyna Jażdżewska i Adam Kopczyk z 35 pkt. sektorowymi;


Indywidualnie:
1 m – Kamil Sztobnicki z Gminazjum w Miastku z 2 pkt.
2 m – Adam Kopczyk z Gimnazjum w Barkowie z 10 pkt.
3 m – Oskar Muzolf ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie z 11 pkt.
4 m – Adam Sztobnicki z Gimnazjum w Miastku z 13 pkt.
5 m – Mateusz Frieda z Gimnazjum w Przechlewie z 13 pkt.
6 m – Kacper Kukliński z Gimnazjum w Przechlewie z 18,5 pkt.
7 m – Kornel Szyszka z PZW Czarne z 25 pkt.
8 m – Martyna Jażdżewska z Gimnazjum w Barkowie z 25 pkt.
9 m – Adrian Kalinowski ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie z 31 pkt.
10 m – Jakub Kajetańczyk ze ZPOW Człuchów z 32,5 pkt.

mMistrzowie

wmWicemistrzowie

3m
Drużyna z III miejsca

mistrz
Mistrz

wmWicemistrz

dwm
Drugi wicemistrz


Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki, a najlepsi nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Nagrodę za największą rybę, która okazał się 25,5 cm karaś otrzymał Kamil Sztobnicki.

nr
Największa ryba

Serdeczne podziękowania dla sponsorów: pana Zbigniewa Śmiechowskiego i Koła Łowieckiego DARZ BÓR, Urzędu Gminy w Człuchowie, kolegi Krzysztofa Duńca oraz sędziów i opiekunów drużyn, a przede wszystkim dla samych zawodników. Bajkowa sceneria i towarzystwo dzików, to niezapomniane wrażenia. Jeden z zawodników "zaliczył” nieplanowana kąpiel, jednak szybko się ogarnął i osiągnął bardzo dobry wynik.

dziki
Dziki przyglądały sie zawodom

Startowały drużyny: PZW Czarne, Szkoła Podstawowa w Sapolnie, Szkoła Podstawowa w Przechlewie, Gimnazjum w Przechlewie, PZW Człuchów (honorowo), Gimnazjum w Debrznie, PZW Debrzno, Gimnazjum w Miastku, Szkoła Podstawowa w Świerznie, Szkoła Podstawowa w Słosinku, Szkoła Podstawowa w Slosinku II, Gimnazjum w Barkowie, Gimnazjum w Rychnowach, ZPOW w Człuchowie.

Zawody sędziowali: Karol Dziemiańczyk, Marek Myszka, Andrzej Świtoń, Krzysztof Duniec, Janek Kuczyński. Zawodnikom towarzyszyli liczni gapie i kibice. Złowiono łącznie 50 kg ryb. Kolejna impreza tego typu już w 2014 roku.

zak
Uczestnicy zawodów
Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin