START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Informacje
  • UMW Olsztyn
Wybrane z galerii

Jeziorna
W oczekiwaniu na taaaaką rybę
patrol ssr
Te ryby wróciły do wody
zarybianie
Zarybianie sumem jeziorowym
Dzień Dziecka
Zawody z okzaji Dnia Dziecka

SponsorzyPH HobbyPrint Vision

V Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi

Koło PZW w Człuchowie, już po raz piąty z rzędu przystąpiło do organizacji Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Parami z Łodzi. Zawody tradycyjnie odbyły się na jez. Rychnowskim w Człuchowie, a wyniki okazały się bardzo imponujące.
14 września na starcie stanęło 37 dwuosobowych załóg, głównie z Polski północnej. O godzinie 8, po odprawie sędziowskiej przeprowadzonej przez Prezesa Koła a zarazem sedziego glównego zawodów Karol Dziemiańczyka padł sygnał do rozpoczęcia zawodów. No i wystartowali.

1
Odprawa startowa

2Wystartowali

Przez 5 godzin polowali na szczupaki powyżej 50 cm i okonie powyżej 18 cm. Zawody rozgrywano na żywej rybie, i każda sztuka po zmierzeniu wróciła do wody. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały trzy łodzie sędziowskie i sędziowie techniczni.

3Polowanie trwa

4W zabezpieczeniu imprezy pomagał WOPR

5bSzczupaki złowione przez wicemistrzów

Po 5 godzinach połowu, do sekretariatu zawodów spłynęły karty startowe zawodników. Sygnały płynące z łodzi sędziowskich zapowiadały bardzo dobre wyniki. I tak też było. Złowiono ogółem 11 punktowanych szczupaków i 105 punktowanych okoni!!!! Do tego mnóstwo niewymiarowych okoni jak i szczupaków. To naprawdę imponujące wyniki. W tych warunkach, złowienie szczupaka nie gwarantowały miejsca w pierwszej dziesiątce.

Po podsumowaniu wyników wyłoniono laureatów:

1 miejsce i Puchar Starosty Człuchowskiego zdobyła załoga nr 34 w składzie Roman Miłkowski i Jerzy Tomczyk ze Starogardu Gdańskiego, 4800 pkt. , załoga złowiła 3 szczupaki i 12 okoni,

2 miejsce i Puchar Wójta Gminy Człuchów zdobyła załoga nr 16 w składzie Henryk i Grzegorz Gradek z Człuchowa, 2300 pkt. , załoga złowiła 3 szczupaki,

3 miejsce i Puchar Burmistrza Człuchowa zdobyła załoga nr 28 w składzie Łukasz Janikowski i Łukasz Biesek z Chojnic, 1970pkt, na koncie 13 okoni w tym rekordowy okaz,

4 miejsce przypadło załodze nr 3 w składzie Stanisław Kornaś i Grzegorz Jankowski z Miastka z wynikiem 1700 pkt, 15 okoni,

5 miejsce dla załogi nr 35 w składzie Mirosław Ścibisz i Wojciech Jażdżewski reprezntujacej Klub Sportowy DORADO, wynik 1690 pkt, 14 okoni,

6 miejsce przypadlo załodze nr 1 w składzie Robert Berndt i Tomasz Krauze z Miastka z wynikiem 1660 pkt. 1 szczupak ( 71 cm ) i 1 okoń.

Łowcą największego szczupaka zawodów okazał się Jerzy Tomczyk ze Starogardu Gdańskiego. Szczupak mierzył 73,5 cm.

Największego okonia złowił Łukasz Janikowski z Chojnic Okoń był naprawdę imponujący, gdyż mierzył 44,2 cm i był okazem medalowym w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Łowcy największych ryb otrzymali nagrody specjalne w postaci statuetek i obuwia wędkarskiego marki PROS.

5aTrofea czekają na swoich właścicieli

5Zwycięzka drużyna

Zdobywcy II miejsca

7Zdobywcy III miejsca

8Łowca największego szczupaka

8Łowca największego okonia

10Medalowe drużyny

Dopisała pogoda i ryby. Dopisali zawodnicy, a poziom organizacji oceniono bardzo wysoko. Sędziowie pracowali w sposób gwarantujący sprawny przebieg imprezy. Ilość i wielkość ryb potwierdza, że jez. Rychnowskim staje się jednym z najlepszych okoniowych łowisk w Polsce. Zawody organizowane są od 2010 roku, czyli od czasu przejęcia wody przez PZW. Wyniki są co raz lepsze i jest to najlepsza ocena prowadzonej gospodarki. Człuchowskie jeziora są wizytówką naszego regionu.

Po ceremonii wręczenia pucharów i nagród w której uczestniczyli włodarze Wójt Gminy Człuchów Adam Marciniak i Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło, uczestnicy zawodów, sędziowie i liczni kibice zjedli wspólny obiadek.

Za rok VI edycja. Dziękujemy sponsorom i współorganizatorom, a byli nimi: Starostwo Powiatowe w Człuchowie, Urząd Gminy Człuchów, Urząd Miasta Człuchów, sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie, OsiR w Człuchowie, AJ Group producent obuwia wędkarskiego marki PROS, Drukarnia Print Vision z Ględowa i DJ SPIDER.

Specjalne podziękowania dla człuchowskiego WOPR-u za gościnność i pomoc w zabezpieczeniu ratowniczym imprezy.

9Na zakończenie pamiątkowe zdjęcie
Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin