START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI 


Wybrane z galerii

Karp z Buszewa
Pomoc przy zarybianiu
młody
W oczekiwaniu na WZC
GP 2008
Zakończenie Szkółki 2008

SponsorzyPrint Vision

Praca z młodzieżą

Koło PZW w Człuchowie traktuje pracę z młodzieżą jako jedno z priorytetowych zadań. Dlatego też już od kilku lat, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Człuchowie organizujemy Letnie Szkółki Wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzą członkowie Koła, wśród których jest trzech instruktorów młodzieży oraz wielu mistrzów okręgu i koła w wędkarstwie spławikowym.

szkółka
instruktor
Szkółka wędkarska w praktyce
Wędkowanie pod okiem instruktora
dzien dziecka
dzień dziecka
Dzień Dziecka 2008- frekwencja dopisała
Dzień Dziecka 2008 - ryby brały jak nigdy

Szkółki wędkarskie

Koło PZW Człuchów obecnie prowadzi 4 szkłóki wędkarskie przy szkołach. działają stacjonarne szkółki w Stołcznie i w Polnicy, przy tamtejszych szkołach:

 • Gimnazjum Gminne w Rychnowach Szkoła w Barkowie - 15 uczniów
 • Gimnazjum Gminne w Rychnowach Szkoła w Polnicy - 28 uczniów
 • Gimnazjum Gminne w Rychnowach Szkoła w Wierzchowie - 22 uczniów
 • Gimnazjum w Człuchowie - 16 uczniów

Głównymi celami, które realizujemy w szkółce jest zapoznanie młodzieży z zasadami sportu wędkarskiego, przygotowanie do aktywnego uczestniczenia w zawodach wędkarskich dla dzieci i młodzieży oraz wiedzy z zakresu poszanowania przyrody w najbliższym otoczeniu ucznia, a szczególnie zasobów wodnych na naszym terenie. Młodzież przygotowuje się do złożenia egzaminu na kartę wędkarską poznając również zasady prawidłowego wędkowania, co w efekcie ma przeciwdziałać kłusownictwu i wdrożyć u młodzieży świadome zachowania ekologiczne.

egzamin na kartę wędkarską
wędkowanie pod okiem instruktora
Egzaminy na kartę wędkarską w Polnicy
Szkółka z Polnicy przy naszej siedzibie

 

Sprawozdanie z działalności szkółek wędkarskich za rok 2013

Rok 2013, to kolejny rok współpracy z Gimnazjum Gminnym w Rychnowach – szkoły w Polnicy, Barkowie i od tego roku w Wierzchowie, a tak że Gimnazjum w Człuchowie. Zajęcia teoretyczne odbywały się w szkołach, które prowadził kolega Marek Myszka, a praktyczne w siedzibie koła nad jeziorem Miejskie Duże pod patronatem i aktywnym udziale członków naszego koła. Dużym zaangażowaniem w prowadzonych zajęciach praktycznych wykazali się koledzy Jan Kuczyński, Duniec Krzysztof, Jan Chrzczonowicz, Karol Dziemiańczyk, Andrzej Świtoń, Marek Myszka. Przy Kole PZW w Człuchowie w 2013 roku działały cztery szkółki wędkarskie w szkołach:

 1. Gimnazjum Gminne w Rychnowach Szkoła w Barkowie - 15 uczniów
 2. Gimnazjum Gminne w Rychnowach Szkoła w Polnicy - 28 uczniów
 3. Gimnazjum Gminne w Rychnowach Szkoła w Wierzchowie - 22 uczniów
 4. Gimnazjum w Człuchowie - 16 uczniów
 • Głównymi celami, które realizujemy w szkółce jest zapoznanie młodzieży z zasadami sportu wędkarskiego, przygotowanie do aktywnego uczestniczenia w zawodach wędkarskich dla dzieci i młodzieży oraz wiedzy z zakresu poszanowania przyrody w najbliższym otoczeniu ucznia, a szczególnie zasobów wodnych na naszym terenie. Młodzież przygotowuje się do złożenia egzaminu na kartę wędkarską poznając również zasady prawidłowego wędkowania, co w efekcie ma przeciwdziałać kłusownictwu i wdrożyć u młodzieży świadome zachowania ekologiczne.
 • W maju przystąpiło do egzaminu na kartę wędkarską 33 uczestników szkółek wędkarskich, na wniosek wiceprezesa naszego koła kol. Marka Myszka Starosta Powiatu Człuchowskiego zwolnił młodzież z opłaty za wydanie karty wędkarskiej.
 • Praca szkółek wędkarskich pokrywała się z okresem zajęć w szkołach tj. od kwietnia do czerwca. Łącznie przepracowano z młodzieżą 80 godzin. W trakcie zajęć młodzież ma możliwość korzystania z materiałów przygotowanych przez instruktorów wędkarskich, a także sprzętu wędkarskiego zakupionego z dotacji celowej Urzędu Gminy Człuchów, który wspiera działalność szkółek wędkarskich od 2009r.
 • Najważniejszą imprezą, w których brała udział nasza młodzież to: Mistrzostwa Okręgu
  w Wędkarstwie Spławikowym, gdzie w kat. kadet kol. Kacper Dowksza zajął II miejsce, w kat. junior kol. Mateusz Kolter II miejsce i kol. Piotr Krause III miejsce. Inne imprezy wędkarskie zorganizowane dla dzieci i młodzieży to: Zawody Spławikowe „Wędkarski Świat Dziecka”, Międzyszkolne Powiatowe Zawody Spławikowe.
 • W czerwcu 2013r. gościliśmy na zajęciach praktycznych szkółki wędkarskiej kolegę Wojtka Kamińskiego złotego medalistę na indywidualnych Mistrzostwach Świata juniorów w 1997r . Kolega Wojtek zdradził młodzieży kilka tajników „mistrza” min. sposób przygotowania zanęty, nakładanie przynęty na haczyk, sposób nęcenia. W sierpniu otrzymaliśmy paczkę z akcesoriami wędkarskimi. Kolegę Wojtka Kamińskiego bardzo zainteresował sposób i forma pracy z młodzieżą, czego wyrazem jest stały kontakt e-mailowy.
 • W maju i czerwcu były zorganizowane dwie akcje porządkowe nad jeziorami Rychnowskie, Polnickie i Gostudz w których wzięło udział 84 uczniów ze szkoły w Rychnowach i Polnicy.
 • Podsumowując rok 2013, był rokiem ciężkiej pracy, która dała satysfakcję nie tylko młodzieży ale i działaczom naszego koła. Należy podkreślić bardzo dobrą współpracę z Wójtem Gminy Człuchów panem Adamem Marciniakiem, dyrektorem Gimnazjum Gminnego w Rychnowach panem Jarosławem Domka, dyrektorem szkoły w Barkowie panem Andrzejem Ufnowskim, dyrektorem szkoły w Wierzchowie panią Beata Wulczynską, dyrektorem szkoły w Stołcznie panem Dariuszem Gancewskim, pedagogiem szkoły w Wierzchowie panią Justyną Halusiak-Toruń, przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska przy Radzie Powiatu Człuchów panem Ryszardem Wójcik oraz sponsorom Kazimierzowi Januszewskiemu, który jest właścicielem sklepu wędkarskiego „Hobby”, Zbigniewowi Śmiechowskiemu, który udostępnia stawy i sponsorował imprezy wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Dzięki zaangażowaniu ludzi wspierającym pracę z młodzieżą, działania naszego koła mają przyszłość.
Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin