START  |  GALERIA  |  KONTAKT  |  LINKI Wybrane z galerii

buszewo
Jezioro Buszewo
Nasza młodzież
Młodzieżowa Szkółka w akcji
Patrol SSR
Szef SSR na patrolu
Podlodowe 2009
Zawody Podlodowe luty 2009

SponsorzyPH HobbyNur CenterPrint Vision

Życzenia Świąteczne

Dodano: 23 grudnia 2009
choinkaCałej człuchowskiej społeczności wędkarskiej i ich rodzinom z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy Zdrowia i Spokoju, Lepszego Jutra i Samych Pogodych Dni, a przede wszystkim Wszelkiej Pomyślności i Spełnionych Wędkarskich Marzeń oraz dużo wolnego czasu dla uprawiania tej wspaniałej pasji.

Zarząd Koła PZW Człuchów


Walne Zebranie Członków

Dodano: 23 grudnia 2009
wzc 200919 grudnia 2009 w sali widowiskowej MDK w Człuchowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Koła PZW w Człuchowie. Frekwencja dopisała jak co roku. Na zebraniu przedstawiono sprawozdanie z działalności Koła za rok 2009. Zasłużeni członkowie zostali odznaczeni "odznakami zasługi". Rozdano wiele nagród i dyplomów za osiągnięcia sportowe, nie zapomniano również o sponsorach. Dużym zainteresowaniem cieszył się temat związany z pozyskaniem nowych wód. Wśród przybyłych gości był Burmistrz Ryszard Szybajło, były prezes PZW Jarosław Drążek oraz właściciel sklepu wędkarskiego Nur-Center Piotr Czernicki.

Posiedzenie Rady Rejonu Człuchowskiego

Dodano: 24 listopad 2009
W piątek, 20 listopada w Konarzynach, odbyło się posiedzenie Rady rejonu z udziałem Prezesa ZO Teodora Rudnika oraz innych znamienitych gości w tym kol. Mariana Kandziaka. Na spotkaniu kol. Kandziak - wieloletni "opiekun" naszego rejonu został uhonorowany odznaką "Honorowy członek" przynzaną przez KZD PZW. W naszym okręgu jest tylko 6 osób posiadających ten zaszczytny tytuł, w tym były prezes naszego koła Jarosław Drążek. Następnie rozpoczęły się robocze obrady. Prezes Rudnik przedstawił założenia do opłat okręgowych na 2010 rok. Składka okręgowa na wody nizinne wynośić będzie 110 zł, a na wody górskie 135zł. Zatem 10zł do góry, ale akurat nasz rejon nie może narzekać. Zyskaliśmy sporo wód. Ponadto z 58zł do 60zł wzrośnie składka członkowska. Dyskutowano także na inne ważkie tamaty jak np. zebrania sprawozdawcze w kołach. Na zakończenie Rada wybrała nowego przewodniczącego na najbliższą kadencję. Został nim nasz prezes kol. Karol Dziemiańczyk.


Komunikat

Dodano: 21 listopad 2009
Polski Związek Wędkarski przystąpił do przetargu na dzierżawę obwodu jez. Rychnowskie, w skład którego wchodzą jeziora Rychnowskie, Miejskie Duże, Miejskie Małe i Urzędowe. Przetarg odbył się 20. października br w Poznaniu.
Przetarg wygraliśmy i od 1 grudnia 2009 PZW jest uzytkownikiem tegoż obwodu rybackiego. Zatem od 1 grudnia członkowie PZW mogą wędkować do końca tego roku na zasadach ogólnych. Żadne inne opłaty poza opłatami PZW na obwodzie jez. Rychnowskiego nie są już ważne.
Poza obwodem jez. Rychnowskiego, PZW Okręg w Słupsku, wygrał także przetargi na uzytkowanie obwodów jez. Wieldządz (Barkowo Duże), Żuczek (Gronowskie) i Ostrów Duzy (Skowarnki). Można na nich wędkować także od 1 grudnia br. na zasadach ogólnych. Zatem jest to chwila historyczna. Polski Związek Wędkarski, jest teraz najwiekszym użytkownikiem rybackim w rejonie.
Pozdrawiam Was koledzy wędkarze i życzę taakiej ryby na naszych nowych wodach.

Prezes PZW Człuchów
Karol Dziemiańczyk

Towarzyskie Zawody Spinningowe - relacja

Dodano: 26 październik 2009
Laureaci25 października na jez. Żychce gm. Konarzyny odbyły się kolejne, ale niestety i ostatnie w tym roku zawody wędkarskie z cyklu Grand Prix 2009 Koła PZW w Człuchowie - Towarzyskie Zawody Spinningowe. Na starcie staneło 29 zawodników. Rybki łowiono przez 5 godzin. Złowiono ogółem 5 wymiarowych szczupaków i jednego wymiarowego okonia. Największą rybą zawodów był 64 cm szczupak złowiony przez Józefa Zalichowskiego.
Klasyfikacja zawodów: I miejsce - Bartosz Smoleń, II miejsce - Józef Żalichowski, III miejsce - Mirosław Winiarski, IV miejsce - Henryk Wdowczyk. Pozostali zawodnicy nie złowili punktowanych ryb.
Ostatnie zawody pozwalają juz na podsumowanie wyników całego Grand Prix. Zwyciężył kol. Bartosz Smoleń z 94 pkt. Wygrał 4 spośród 6 zawodów. II miejsce zajął kol. Krzysztof Duniec z 58 pkt. Nie wygrał żadnych zawodów, ale zawsze wysoko punktował. III miejsce przypadło kol. Karolowi Partyka z 53 pkt. Również nie wygrywał zawodów, ale jego równa forma zaprocentowała dobrą punktacją ogólną. Najlepszym spiningistą 2009 roku został także kol. Bartosz Smoleń.
(zobacz zdjęcia)

Rejonowe Zawody Spinningowe Parami z Łodzi

Dodano: 28 września 2009
Laureaci27 września na jez. Rychnowskim w Człuchowie odbyły się Rejonowe Zawody Spiningowe Parami z Łodzi o Puchar Starosty Człuchowskiego Aleksandra Gappy.
Na starcie stanęło 46 zawodników, tworzących 23 drużyny z Kół PZW Czarne, Czersk, Debrzno, Koczała, Konarzyny, Przechlewo i Człuchów.  Połów ryb trwał przez 5 godzin. Punktowano szczupaki pow. 45 cm i okonie pow. 18 cm.
Pogoda była wyśmienita, jednak nie dla ryb. Brały dość chimerycznie i to tylko okonie. Szczupaki nie wytknęły nosa z zielska. Na nic zdały się najrozmaitsze przynęty i techniki połowu.
(czytaj dalej)

Rejonowe Zawody Spławikowe Młodzieży

Dodano: 28 września 2009
Laureaci26 września na jez. Miejskie Małe rozegrano pierwszą w historii Rejonową Spartakiadę Młodzieży w dyscyplinie spławikowej.  Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny: z Koła PZW w Debrznie, Koła PZW w Człuchowie i szkółki wędkarskiej przy Gimnazjum w Polnicy, prowadzonej przez kol. Marka Myszkę.
Połów ryb odbywał się w trzech jednogodzinnych turach, w trzech sektorach. Rybki brały słabiej niż zwykle, ale mimo to nie było wędkarza bez ryb w żadnej z tur.
Rywalizacja do końca była zacięta i o ostatecznym wyniku przesądziła 3 tura. Drużynowo zwyciężyła drużyna Koła PZw w Człuchowie z 17 pkt sektorowymi. Drudzy byli młodzi wędkarze z Debrzna z 18 pkt a trzecie miejsce przypadło gimnazjalistom z Polnicy z 19 pkt.
Indywidualnie zwyciężył Sebastian Małys z Debrzna zdobywając 3 pkt sektorowe. Pablo Mielnik z Człuchowa zajął 2 miejsce również zdobywając 3 pkt, jednak przegrał łączną masą ryb. Trzeci był Marcin Rożek z Polnicy.
Nasze Koło będzie kontynuować rywalizację młodzieżową w tej formie. Liczymy na to, że i inne Koła Rejonu Człuchowskiego skompletują swoją młodzież i będą brać udział w zawodach.  
(zobacz zdjęcia)

Duży sukces naszego wędkarza

Dodano: 28 września 2009
Ścibisz19 września, VI Poligon Wędkarski Borne Sulinowo 2009 zakończył rywalizację spinningistów o tytuł: Wielkiego Mistrza Zakonu Spinningowego". Rozegrano trzy zawody z tego cyklu na wodach Czaplinka, Szczecinka i Bornego Sulinowa. We wszystkich zawodach wziął udział członek naszego koła Mirosław Ścibisz.
Rywalizację rozpoczął najlepiej jak można - wygrał zawody w Czaplinku. W Szczecinku zajął 4 miejsce, a w Bornem Sulinowie 3. Te wspaniałe wyniki spowodowały, że z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami i wygrał Grand Prix. Wszyscy wiemy, jak trudno jest złowić ładne ryby na zawodach. Koledze Ścibiszowi się to udało za każdym razem i pokonał kilkudziesięciu dobrych spinningistów z całej Polski. To chyba nie przypadek, a znajomość łowiska, przygotowanie i determinacja. Gratulujemy koledze wspaniałego sukcesu.
(zobacz zdjęcia)

Towarzyskie Zawody Karpiowe - ostatnie starcie

Dodano: 16 września 2009
PiotrekW dniach 12 i 13 września na jez. Mazur koło Przechlewa odbyły się kolejne, ostatnie już zawody z cyklu Karpiowe Grand Prix Koła PZW w Człuchowie. Startowało 14 zawodnikow, w tym gościnnie 4 z Koła w Przechlewie. Połów ryb, które w te dni szczególnie byly kapryśne odbywał się w przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Po 18 godzinnej rywalizacji punktowane 2 karpie o łącznej masie 3650g złowił Piotr Bartecki i to on okazał się zwyciężcą zawodów.
Zdobywcą Karpiowego GP - pierwszego w historii Koła - został kol. Kazimierz Januszewski z 16 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się kol. Tomasz Masiak 14 pkt i kol. Robert Kalikowski 14 pkt.
(zobacz zdjęcia)

Spławikowe Zawody Parami z Łodzi

Dodano: 24 sierpnia 2009
Spławik z łodzi 200926 zawodników, 13 załóg, 4 godziny łowienia i 35 kg złowionych ryb - to liczby, które najkrócej charakteryzują kolejne już zawody z cyklu GP Koła PZW w Człuchowie. 23 sierpnia na jez. Miejskie Duże, popularnie zwane Łazienkami rozegrano Spławikowe Zawody Parami z Łodzi.
Choć pogoda dopisała, ryba nie była zbyt skora do brań. Leszcze nie żerowały, a płoć i ukleja brała bardzo ostrożnie. Pomimo tego nie było załogi bez ryb ...
(czytaj dalej)

Wędkarskie Lato w Mieście 2009

Dodano: 24 sierpnia 2009
lato 200922 sierpnia, zawodami na jez. Miejskie Małe zakończono cykl imprez pod hasłem "Wędkarskie Lato w Mieście 2009", organizowanych przez Koło PZW w Człuchowie, przy wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Człuchowie, oraz przy wsparciu licznych sponsorów indywidualnych.
Cykl 4 zwodów rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 12 i do lat 17. Poszczególne zawody w kategorii młodszej wygrywali kolejno: Krause Piotr, Dowksza Kacper, Kolter Mateusz i Dziemiańczyk Wojciech. W kategorii starszej natomiast kolejno wygrywali: Mielnik Pablo, Rożek Marcin, Książek Mateusz i ponownie Rożek Marcin...
(czytaj dalej)

Towarzyskie Zawody Karpiowe

Dodano: 10 sierpnia 2009
zwycięzcyW dniach 8-9 sierpnia na jez. Buszewo odbyły się kolejne zawody z cyklu Karpiowego GP Koła PZW w Człuchowie. Na starcie jak zwykle stanęło 14 zawodników. Rybki łowiono od 18.30 w sobotę do 11.00 w niedzielę. Od godziny 1 do 3 była przerwa na grill i wspólne rozmowy.
Atmosfera była wyśmienita, jednakże duże ryby nie dopisały. Złowiono ogółem 6 karpi z czego tylko 2 powyżej 35 cm. Złowiono także kilka linów, z czego 4 pow. 30 cm ...
(czytaj dalej)

Towarzyskie Zawody Pickerowe

Dodano: 13 lipca 2009
picker 2009 12 lipca 2009 na jez. Rychnowskim odbyły się pickerowe zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Koła PZW w Człuchowie. Na starcie stawiło się 25 zawodników. Po rozlosowaniu i zajęciu stanowisk, zawodnicy łowili ryby przez 4 godziny. Metoda pickerowa jest specyficzną metodą gruntową połowu, gdzie sygnalizacja brania odbywa się poprzez szczytówkę.
Po 4 godzinach podsumowano wyniki i okazało się, że zawody z wynikiem 6100 pkt wygrał Bartosz Smolen. Nad pozostałymi zawodnikami osiagnął taka przewage że Karol Partka, który zajał miejsce 2 zdoby 2080 pkt, a trzeci Krzysztof Duniec 1640 pkt. Kilku zawodnikow nie złowiło żadnej ryby. Ogółem zawody można uznać za udane. Pogoda i zawodnicy dopisali. Łowiono głównie leszcze.
Zawody sedziowali sedziowie kol. Janusz Chrzczonowicz i Maciej Wdowczyk.
Fundatorem nagród rzeczowych był już tradycyjnie sklep wedkarski Pana Kazimierza Januszewskiego w Człuchowie.
Byly to trzecie zawody z cyklu Grand Prix 2009. Swoje prowadzenie umocnił Bartosz Smoleń z 52 pkt. Wice liderem jest Karol Partyka z 44 pkt. Nastpne zawody z cyklu GP na jez. Miejskim Dużym - splawik parami z lodzi - 23 sierpnia.
(zobacz zdjęcia...)

Zawody Karpiowe o Puchar Wójta Gminy Człuchów

Dodano: 29 czerwca 2009
Karp 5,20kg Już tradycją stało się, że pod koniec czerwca na jez. Buszewo rozgrywane są zawody karpiowe Koła PZW w Człuchowie o Puchar Wójta Gminy Człuchów. Tak było i tym razem. W dniach 27/28 czerwca 2009r. rozegrano zawody, do których przystapiło 14 zawodników. W tym roku zawody te są zarazem początkiem cyklu Karpiowego Grand Prix Koła. Niestety ze względu na niewielką liczbę stanowisk na łowisku, liczba uczestników musi być ograniczona, pomimo że zainteresowanie jest duże...
(czytaj dalej)

Letnie Grand Prix "WĘDKARSKIE LATO W MIEŚCIE"

Dodano: 29 czerwca 2009
Koło PZW w Człuchowie zaprasza DZIECI I MŁODZIEŻ do uczestnictwa w LETNIM GRAND PRIX „Wędkarskie Lato w Mieście 2009”
Zawody rozgrywane będą metodą spławikową w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 12 włącznie i do lat 17 włącznie.
W ramach Grand Prix rozegrane zostaną 4 zawody w poniższych terminach:

4 lipca 2009 jez. Miejskie Małe, zbiórka o godz. 08.00
18 lipca 2009 jez. Miejskie Małe, zbiórka o godz. 08.00
1 sierpnia 2009 jez. Miejskie Małe, zbiórka o godz. 08.00
22 sierpnia 2009 jez. Miejskie Małe, zbiórka o godz. 08.00

Za zajęte miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach wiekowych w każdych z w/w zawodów uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki. Pozostali zawodnicy w miarę możliwości i w zależności od zajętego miejsca również otrzymają upominki. Ponadto przyznana będzie punktacja do Grand Prix, którego wyniki podsumowane będą 22 sierpnia po zawodach. Laureaci otrzymają puchary i dyplomy.
Cykl organizowany wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nowi sędziowie

Dodano: 24 czerwca 2009
Nowi sędziowie 23 czerwca 2009r. na naszej przystani odbyło się szkolenie sędziów spotru wędkarskiego. Szkolenie prowadził Józek Janowski. Zaszczycił nas także sam Prezes Zarządu Okręgu kol. Teodor Rudnik. Tak się szczęśliwie złożyło, że wszyscy kandydaci zdali egzaminy i w ten sposób przybyło nam kilku sędziów.
Kategorie sędziowskie podwyższyli sobie kol. Karol Dziemiańczyk i kol. Marek Myszka, którzy zostali sędziami klasy okręgowej. Natomiast pierwszą odznakę sędziowską klasy podstawowej otrzymali: Krzysztof Duniec, Krzysztof Rekowski, Jan Kuczyński, Janusz Chrzczonowicz, Łukasz Szeremeta, Mirosław Pryba oraz Maciej Wdowczyk.
Z pewnością już wkrótce pojawi się możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy.

Wizyta gości z Ukrainy

Dodano: 19 czerwca 2009
Goście z Kaniowa15 czerwca na naszej Przystani przywitaliśmy gości z partnerskiego miasta Kaniowa na Ukrainie. Wraz z gośćmi z zagranicy przybył Burmistrz Człuchowa oraz radni.
Było miło i wesoło. Pojedliśmy rybek oraz tradycyjnych dań z grilla. Nastepie rozegrano "międzynarodowe" zawody wędkarskie. Warunkiem uczestnictwa był brak doświadczenia. I tak po niespełna godzinnej rywalizacji zwycięzcą okazał się Burmistrz Ryszard Szybajło. Kolejne miejsca zajęli: Henryk Grabowski, Wiktoria Wojuckaja, Okasana Trufanowa, Danuta Kordykiewicz i Guz Aleksandr.
Czekamy na rewanż...
(zobacz zdjęcia)

Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW w Człuchowie

Dodano: 09 czerwca 2009
Spławik 2009 7 czerwca na jez. Miejskim Małym człuchowskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego rozegrało Mistrzostwa Spławikowe. W szranki stanęło 31 najlepszych spławikowców Koła. Ryby łowiono w dwóch turach po 2,5 godziny każda. W przerwie zawodnicy zjedli grochówkę z kiełbaską. Mimo niesprzyjającej aury, było miło i sympatycznie.
Zawodnicy łowili głównie leszcze, krąpie i ukleje. Największą rybą zawodów było 898 gramowy leszcz złowiony przez prezesa Karola Dziemiańczyka...
(czytaj dalej)

Wędkarski Dzień Dziecka 2009

Dodano: 01 czerwca 2009
Dzień Dziecka 2009 31 maja na jez. Miejskim Małym rozegrano tradycyjnie zawody wędkarskie z okazji "Dnia Dziecka" Na zawody przybyło 25 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych do lat 9, do lat 13 i do lat 17. Najmłodsi łowili przez godzinę. Reszta po 90 minut. Jak zwykle było przy tym sporo kibiców, zabawy, radości i nagród.  Organizatorem imprezy było Koło PZW w Człuchowie.
Największą rybą zawodów był złapany przez Arka Stolpę 354 gramowy leszcz. Dla najlepszych zawodników były medale. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Miejski w Człuchowie oraz panów Tomasza Masiaka i Cezarego Landowskiego.
Zwycięzcy zawodów:
W kategorii do lat 9:
I miejsce - Wiktoria Krause, II miejsce - Dowksza Kacper, III miejsce - Dziemiańczyk Wojciech;
W kategorii do lat 13:
I miejsce - Krause Piotr, II miejsce - Kolter Mateusz, III miejsce - Orzlowski Adrian
W kategorii do lat 17
I miejsce - Stolpa Arkadiusz, 2 miejsce - Mielnik Pablo, 3 miejsce - Rożek Marcin

(zobacz zdjęcia)

Kto ma pierwszeństwo?

Dodano: 21 maja 2009
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi prawa pierwszeństwa do zajęcia stanowiska wędkarskiego informujemy, że do wszystkich wód będących w naszych zasobach odnosi się treść Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb:
"Przy wyborze i zajmowaniu miejsca na łowisku pierwszeństwo ma ten wędkarz, który przybył na nie wcześniej. Przy zajmowaniu stanowisk wędkujący powinni zachować między sobą odpowiednie odstępy, określone w §4, §5, §7 Regulaminu. Odstępy te mogą być zmniejszone tylko za zgodą wędkarza, który wcześniej zajął dane stanowisko."
Tak więc jak wynika z powyższego, nikt nie ma prawa "wyrzucać"  wędkarza z łowiska, nawet jeśli nęcił tam wcześniej, lub jest wykonawcą albo opiekunem pomostu. Możliwa i dopuszczalna jest oczywiście grzecznościowa rozmowa w tym względzie, jednak wędkarz może lecz nie musi zgodzić się na opuszczenie stanowiska.  
Przyjęty przez nasze Koło regulamin użytkowania pomostów zawiera sformułowanie z którego wynika, że "opiekunowi pomostu przysługuje pierwszeństwo połowu na danym pomoście. Przepis ten nie narusza postanowień RAPR."  Oznacza to wprost, że opiekun pomostu w sytuacjach spornych ma pierwszeństwo w przypadku jednoczesnej próby zajęcia stanowiska przez kilku wędkarzy. W każdym innym przypadku zastosowanie ma cytowany RAPR.
Celem uniknięcia nieporozumień i nieprzyjemnych sytuacji nad wodą, prosimy o stosowanie się do Regulaminu.

Spinningowe Mistrzostwa Koła PZW w Człuchowie

Dodano: 17 maja 2009
spinning 2009Sezon otwarty. 16 maja na jez. Gostudno odbyły się pierwsze zawody wędkarskie Koła PZW w Człuchowie z cyklu Grand Prix 2009. Były to mistrzostwa spiningowe. Na starcie stanęło 35 dobrych zawodników. Rywalizowano w dwóch 3-godzinnych turach. Razem 6 godzin wędkowania. Pochmurno, lekki wiatr i trochę deszczu.
Po pierwszej turze, prowadził Jurek Stawiarz. Zaraz za nim był Karol Partyka a trzeci Andrzej Winiarski. Każdy z nich miał po szczupaku. Ponadto złowiono kilka okoni. Większość bez ryby...
(czytaj dalej)

Nowy Instruktor do szkolenia młodzieży

Dodano: 11 maja 2009
Andrzej ŚwitońPodczas sobotnich zajęć szkółki wędkarskiej, Prezes Koła kol. Karol Dziemiańczyk wręczył kol. Andrzejowi Świtoń odznakę "Instruktor Wędkarstwa Młodzieżowego". Odznakę przyznał Zarząd Okręgu. Należało się koledze Świtoniowi. Sporo czasu poświęca na kształcenie nowych pokoleń wędkarzy.
Gratulujemy.
Przy okazji. Nastepne zajęcia szkólki: 23 maja godz. 10.00.


Wędkarski Dzień Dziecka

Dodano: 07 maja 2009
Dzień DzieckaKoło PZW w Człuchowie zaprasza na Zawody Wędkarski z okazji „DNIA DZIECKA" które odbędą się 31 maja 2009 na jez. Miejskie Małe.
Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych:
do lat 9, do lat 13 i do lat 17.
Zbiórka uczestników nad jeziorem w zależności od grupy wiekowej:
kategoria do lat 17 – zbiórka godz. 09.00 (połów ryb 1,5 godz.)
kategoria do lat 13 – zbiórka godz. 11.00 (połów ryb 1,5 godz.)
kategoria do lat 9 – zbiórka godz. 09.00 (połów ryb 1,0 godz.)
Zawodnicy do lat 9 przybywają obowiązkowo na zawody z opiekunami, którzy podczas zawodów przebywają na stanowisku. Dopuszczalny jest połów na jedna wędkę metoda spławikową. Start wolny.

Burmistrz i radni na przystani

Dodano: 27 kwiecień 2009
BurmistrzBurmistrz Ryszard Szybajło wraz z radnymi odwiedzili naszą przystań. Był wiceprzewodniczący rady Grzegorz Rekowski, przewodniczący komisji kultury i sportu Jacek Mroziewicz i radny Jurek Adamczyk Przewodniczący komisji bezpieczeństwa Karol Dziemiańczyk był zarazem gospodarzem.
Pokazaliśmy gościom jakie prace wykonaliśmy na przystani i w jaki sposób wykorzystujemy stanicę. Myślę, że burmistrz i radni zostali przekonani co do słuszności powierzenia nam przystani. Od burmistrza dostaliśmy w podarunku witraż.
Każdy z gości miał możliwość popróbować swych sił w wędkowaniu. Najlepiej wypadł oczywiście burmistrz. Złowił leszczyka, okonia i ukleję. Radni też coś złapali. Wszyscy dobrze się przy tym bawili.
(zobacz zdjęcia)

Szkółka wędkarska - pierwsze zajęcia

Dodano: 27 kwiecień 2009
szkółka - zajęciaW piątek 24 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia szkółki wędkarskiej. Przyszło około 10 młodych adeptów. Otrzymali sprzęt i zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zajęć. Następnie skompletowali zestawy i udali się na pierwsze sondażowe łowy. Każdy coś złowił - i to najważniejsze. Przypominamy że nabór prowadzony jest w systemie ciągłym. Następne zajęcia w sobotę 09 maja o godz. 10.00.

(zobacz zdjęcia)

Tydzień czystości wód - wiosenne porządki

Dodano: 20 kwiecień 2009
wiosenne porządkiW dniu 18 kwietnia odbyła się w ramach "Tygodnia czystości wód" akcja porządkowa nad jeziorem Buszewo i na przystani PZW.
Uczestnicy: Biesiada Michał, Szeremeta Łukasz, Dziemiańczyk Karol, Dziemiańczyk Janusz, Szyler Roman, Berezowski Grzegorz, Michałowski Edward, Wdowczyk Maciej, Kuczyński Jan, Piechowski Paweł, Zmitrewicz Zbigniew, Wnuk Franciszek, Szostak Maciej, Konarzewski Jan, Myszka Marek, Świtoń Andrzej, Wdowczyk Henryk, Gappa Leszek, Cichocki Ryszard, Krauze Stanisław, Janiszewski Henryk. Razem 21 osób.
Na jez. Buszewo został zweryfikowany stan techniczny pomostów. Na pomostach, które spełniały określone wymagania zostały nabite nowe tabliczki z numerami. Nie odebrano pomostów o numerach: 00, 01, 08, 12. Pomosty te wymagają naprawy. Opiekunowie winni zgłosić się do biura po usunięciu usterek po tabliczkę identyfikacyjną.
Nagrody dla uczestników w postaci kołowrotków wędkarskich ufundowane przez kol. Świtonia wylosowali: Szostak Maciej i Szyler Roman. Rozlosowano ponadto kilka nagród pocieszenia.
(zobacz zdjęcia)

Życzenia na Wielkanoc

Dodano: 11 kwiecień 2009
wielkanocZ okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim członkom i sympatykom koła oraz ich rodzinom wszystkiego co najlepsze, rodzinnej atmosfery i szczęścia osobistego.
Niech ten szczególny okres będzie dla wszystkich okresem wyciszenia odpoczynku i prawdziwej radości.

Zarząd Koła PZW Człuchów


"Pstrąg 2009" - relacja z zawodów

Dodano: 29 marzec 2009
Pstrąg 2009W dniu 29 marca 2009r. na rzece Czernicy rozegrano Towarzyskie Zawody Spiningowe "Pstrąg 2009". Były to pierwsze zawody tego typu od dłuższego czasu, ale chyba nie ostatnie. Na starcie stawiło się 11 wytrawnych spiningistów. Połów trwał 6 godzin. Po tym czasie okazało się, że złowiono ogółem 13 potoczaków. Niestety tylko 3 z nich były wymiarowe. I tak nieźle.
Oto wyniki: 1 miejsce - Rafał Tomczyk 420 pkt; 2 miejsce - Henryk Wdowczyk 360 pkt; 3 miejsce - Bartosz Smoleń 300 pkt.
pozostali zawodnicy zajęli kolejne miejsca.
Na zdjęciu laureaci: w środku kol Tomczyk, po lewej kol. Wdowczyk, po prawej kol. Smoleń.

Prace na przystani - budowa pomostu

Dodano: 28 marzec 2009
budowa pomostuPrace na przystani postępują nadal. Dziś kończyliśmy pomost i udało się. W budowie pomagali nam młodzi adepci wędkarstwa. Można więc wędkować. Pierszeństwo połowu przysługuje oczywiście naszym członkom. Założe się, że chętnych do wędkowania będzie więcej niż do budowy, ale no coż .... życie. Zapraszamy na pomost.
Zaraz po zakończeniu budowy, Prezes i nasz Szef SSR wypróbowali naszą łódź patrolową i podarowany nam przez kol. Lewandowskiego silnik. Opłyneliśmy jedno jezioro - Szpitalne w środku dnia. I co? i jest żak. Ten już więcej nie posłuży kłusownikom. Koledzy. Dbajmy o nasze rybki, bo pozostanie nam tylko wędkarstwo rzutowe.
(zobacz zdjęcia)

19 marca "Dzień Wędkarza"

Dodano: 17 marzec 2009
wędkarz

Z okazji przypadającego na dzień 19 marca "Dnia Wędkarza", Zarząd Koła życzy wszystkim członkom i sympatykom Koła, spełnienia wszystkich wędkarskich marzeń, oraz wspaniałych doznań i wypoczynku nad wodą jak również powodzenia w życiu prywatnym i osobistym.Towarzyskie Zawody Spinningowe "Pstrąg 2009"

Dodano: 25 luty 2009
Koło PZW w Człuchowie zaprasza na Towarzyskie Zawody Spinningowe "Pstrąg 2009"
które odbędą się w dniu 29 marca 2009 na rzece Czernica.
(czytaj więcej)

Zapisy na uprawnienia sędziowskie

Dodano: 22 luty 2009
Prosimy osoby chętne do zdobycia uprawnień sędziowskich o zgłaszanie się do wiceprezesa Marka Myszki - tel. 603-981-518. Kurs odbedzie się w okolicy kwietnia i jest nieodpłatny. Zapisy przyjmujemy jeszcze do 15 marca.

Srebrna odznaka PZW dla naszego Prezesa

Dodano: 22 luty 2009
14 lutego, podczas posiedzenia Zarządu Okręgu PZW w Słupsku, prezes Teodor Rudnik wręczył Karolowi Dziemiańczykowi - Prezesowi Koła w Człuchowie srebrną odznakę PZW za zasługi dla wędkarstwa polskiego.
Gratulujemy naszemu Prezesowi tego odznaczenia i czekamy na złotą odznakę PZW.

Okoń na srebrny medal

Dodano: 18 luty 2009
medalowy okoń Członek Koła PZW w Człuchowie Piotr Dziemiańczyk dn. 18 lutego 2009 na jez. Szczytno złowił srebrnego okonia. 46 cm i 1,5 kg wagi. Okoń wziął na mormyszkę na 13 metrach głębokości. Hol na żyłce 0,12 trwał 20 minut.
Gratulujemy Panu Piotrowi pięknego okonia i życzymy kolejnych rekordów.Posiedzenie Rejonowego Sądu Koleżeńskiego

Dodano: 15 luty 2009
13 lutego w siedzibie Koła PZW w Człuchowie odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranego Rejonowego Sądu Koleżeńskiego. W skład Sądu weszli przedstawiciele Kół Rejonu Człuchowskiego wybrani przez walne zgromadzenia poszczególnych kół. I tak poszczególne Koła wydelegowały: Czarne 2, Człuchów 2, Debrzno 2, Koczała 1, Konarzyny 1 i Przechlewo 2 sędziów. Razem 10.
Na pierwszym posiedzeniu wybrano władze Rejonowego Sądu:
przewodniczący: Andrzej Zelewski z Koła PZW w Czarnem;
zastępca przewodniczącego: Łukasz Szeremeta z Koła PZW w Człuchowie;
sekretarz: Andrzej Jażdżewski z Koła PZW w Przechlewie.
Powstanie RSK było pomysłem Naszego Koła. Główną zasadą przyświecającą nowemu RSK ma być to, że obwinionego z koła X sądzą sądziowie delegowani z innych kół.
Oby spraw było jak najmniej.

Zawody podlodowe - 08 luty 2009r

Dodano: 15 luty 2009
zawody 08 luty 2009W dniach 08.02.2009r. na jeziorze Miejskie Duże w Człuchowie odbyły się drugie w tym roku Towarzyskie Zawody Podlodowe. W zawodach startowało 28 zawodników. Ryby łowino przez 3 godziny. Dominował leszcz i płoć, choć trafiały się również bardzo ładne okonie.
Klasyfikacja zawodów: 1 miejsce - Duniec Krzysztof 3160pkt,
2 miejsce - Lubiński Ryszard 2910 pkt, 3 miejsce - Kłos Tadeusz 2670pkt.
Dalsze miejsca: 4 miejsce - Gappa Leszek 2580pkt, 5 miejsce - Słomiński Zygmunt 2300 pkt, 6 miejsce - Lubiński Jacek 2170pkt.
(zobacz zdjęcia)

Zawody podlodowe - 17 styczeń 2009r

Dodano: 15 luty 2009
zawody 17 styczeń 2009W dniach 17.01.2009r. na jeziorze Miejskie Duże w Człuchowie odbyły się pierwsze w tym roku Towarzyskie Zawody Podlodowe. W zawodach startowało 26 zawodników. Ryby łowino przez 3 godziny. Dominował leszcz i płoć. Po zawodach przystapiono do wspólnego grillowania. Kiełbaska z grilla zimą to po prostu coś pysznego.
Klasyfikacja zawodów: 1 miejsce - Kuczyński Tadeusz 2400 pkt,
2 miejsce - Słomiński Zygmunt 2180 pkt, 3 miejsce - Myszka Marek 1970 pkt.
Dalsze miejsca: 4 miejsce - Mysłek Janusz 1900 pkt, 5 miejsce - Kuczyński Jan 1780 pkt, 6 miejsce - Winiarski Andrzej 1350 pkt.
(zobacz zdjęcia)
1 > 2
Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin